Antawn Jamison bliski umowy z Clippers

Źródła ESPN Los Angeles poinformowały dzisiaj, że doświadczony Antawn Jamison jest bliski podpisania umowy z miejscowymi Clippers.

37-letni skrzydłowy w poprzednim sezonie grał w zespole lokalnego rywala – Lakers.

Wystąpił w 76 spotkaniach (6 w podstawowym składzie) notując średnio 9.4 ppg i 4.8 rpg. 

Weteran jest zmobilizowany by na koniec swojej długiej kariery grać dla zespołu walczącego o tytuł. LAL z poprzedniego sezonu wydawali się idealnym kandydatem, ale… sami dobrze wiemy jak się skończyło.

Dodatkowo przez blisko pół sezonu Antawn zmagał się z kontuzją nadgarstka, ale w trakcie przerwy między rozgrywkami przeszedł operację i ma być gotowy w 100% na start ligi.

Clippers tymczasem z nowymi nabytkami: Mullensem, Dudley’em, Redickiem i Collisonem, a także przy wsparciu zwłaszcza Chrisa Paula i Blake’a Griffina mają wielkie plany. Wciąż wydaje mi się jednak, że ich najważniejszym transferem tego lata było pozyskanie Doca Riversa.

Co ciekawe, Jamison ma obecnie podobną charakterystykę gry do wspomnianego Mullensa. Kluczem jest tutaj jego doświadczenie. 15 lat w lidze powinno sprawić, że w kluczowych momentach nie zadrży mu ręka.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

2 komentarze

  1. darek pisze:

    Jamison nie miał najlepszego sezonu, jak całe Lakers.
    Może się odrodzi w Clippers. Jednak wzmocnienia Clippers nie powalają.
    Najważniejsze dla nich, by Griffin wszedł na poziom wyżej. Griffin pięknie skacze, ale za mało angażuje się w zbiórki i bloki.

  2. majecha pisze:

    Jamison może być podpisany tylko jako vet-back up. W związku z tym, statystycznie-na papierze lepszego sezonu już nigdy nie zagra. Chyba większość drużyn woli dać grać nawet słabszym niż on ale kilkanaście lat młodszym…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *