Alade Aminu opuszcza Toronto i wraca do Turcji

Alade Aminu po występie w barwach Toronto Raptors w tegorocznej Lidze Letniej znów podpisał kontrakt z tureckim zespołem Pinar Karsiyaka, w którym grał także w zeszłym sezonie.

Alade to starszy brat Al-Farouqa Aminu występującego w zespole New Orleans Pelicans. 25-letni gracz tego lata wystąpił w jednym meczu Toronto Raptors w rozgrywkach Ligi Letniej. Przez osiem minut jakie spędził na parkiecie zanotował trzy punkty i jedną zbiórkę.

Wcześniej starszy z braci Aminu występował w D-League, ale nie potrafił tą drogą przebić się do NBA. Nie powiodło mu się także w Lidze Letniej, dlatego jak sam powiedział nie oczekuje w przyszłym roku zaproszenia do tych rozgrywek.

Damian Suchan

Od dziecka chciał być jak Allen Iverson, ale zabrakło mu mentora w typie Larry'ego Browna. Od Iversona różni go jednak zamiłowanie do rozdawania asyst. Wychodzi z założenia, że efektowna asysta jest lepsza od każdej ilości punktów. Wielki fan Philadelphi 76ers i koszykówki totalnej w wykonaniu Miami Heat. Czasem coś napisze i ma nadzieję, że ktoś to przeczyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *