Kidd: Garnett prawdopodobnie nie będzie grał w meczach back to back

Nowy szkoleniowiec Brooklyn Nets, Jason Kidd przyznał, że prawdopodobnie w nadchodzącym sezonie będzie oszczędzał Kevina Garnetta i ten nie będzie grał w meczach back to back. Wszystko po to, aby w fazie play-off był jak najlepiej przygotowanym.

– Rozmawialiśmy o tym, że będziemy starali się ograniczać mu minuty grania. Kiedy patrzymy na to wszystko prawdopodobnie nie będzie można go zobaczyć w meczach back to back. To jest na razie temat o którym mówimy i nic nie jest pewne, ale chcemy zachować go w dobrej dyspozycji na playoffy – powiedział Kidd.

Garnett jest najstarszym graczem pierwszej piątki ekipy Brooklyn Nets, której średnia wieku wynosi 31,6 lat. W przeciągu swojej kariery w Boston Celtics, Garnett od sezonu 2007/08 opuścił ponad 71 spotkań, więc oszczędzanie go w meczach back to back jest jak najbardziej uzasadnione.

Damian Suchan

Od dziecka chciał być jak Allen Iverson, ale zabrakło mu mentora w typie Larry'ego Browna. Od Iversona różni go jednak zamiłowanie do rozdawania asyst. Wychodzi z założenia, że efektowna asysta jest lepsza od każdej ilości punktów. Wielki fan Philadelphi 76ers i koszykówki totalnej w wykonaniu Miami Heat. Czasem coś napisze i ma nadzieję, że ktoś to przeczyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *