Mozgov zostaje w Nuggets

Denver Nuggets postanowili zatrzymać w składzie Timofey’a Mozgova. Rosjanin za trzy kolejne sezony zarobi 14 mln $.

27-letni środkowy rozegrał do tej pory 130 spotkań w NBA. 50 z nich w pierwszym składzie. W tym czasie notował średnio 3.9 ppg, 3.7 rpg i 0.7 bpg.

Wciąż jednak najbardziej znanym zagraniem z jego udziałem jest to:

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Mozgov liczył na to, że poprzedni sezon będzie dla niego przełomowy. Powszechnie uważano, że stanie się podstawowym środkowym w rotacji George’a Karla, a JaVale McGee będzie jego zmiennikiem. Okazało się jednak, że doświadczony trener postawił na Koufosa (trzeba mu oddać, ma za sobą bardzo udany sezon).

Teraz Koufos będzie bronił barw Memphis Grizzlies, co stwarza szansę dla Mozgova do walki o minuty z McGee. O ile nikt nie podważa skali talentu JaVale’a, o tyle wciąż jest niesamowicie nieregularny i stąd też ruch Nuggets stawiający za jego plecami doświadczonego Rosjanina.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

1 Odpowiedź

  1. bargnani7 pisze:

    Mozgov marnuje się w Nuggets. Teraz podejrzewam, że Hickson będzie kradł mu większość minut na centrze za plecami JaVale’a.

    A przecież dla Heat mógłby być tym „Longley’em” :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *