Wright podpisze kontrakt z Mavs

200px-Dallas_Mavericks_logo.svgBrandan Wright spędził ostatnie dwa lata swojej gry w Mavericks. Środkowy, który został wybrany z 8 numerem w drafcie w 2007 roku, dogadał się z zespołem z Teksasu i zostanie w Dallas co najmniej dwa lata.

Wright związał się z Mavs 2-letnią umową o wartości 10 milionów dolarów. O porozumieniu obu stron poinformował agent zawodnika Jim Tanner Davidowi Aldridge’owi z NBA.com i TNT.

Dla Dallas to dobry ruch, bo za stosunkowo niewielką cenę zyskali solidnego zmiennika na pozycje 4 i 5, a jego rola wobec odejścia Chrisa Kamana do Los Angeles Lakers w następnych rozgrywkach powinna się nieco zwiększyć. Do tego kontrakt 25-latka jest atrakcyjny, by umieścić go w razie jakiejś ewentualnej większej wymiany.

Wright ma już za sobą 6 sezonów w lidze, a w ubiegłym wystąpił w 64 spotkaniach, w tym 16 jako starter, notując średnio 8,5 punktów, 4,1 zbiórek i 1,2 bloku w 18 minut jakie spędzał na parkiecie.

Dawid Ciepliński

Fan koszykówki od 1997 roku, kiedy jako dziesięciolatek obejrzał na żywo swoje pierwsze finały NBA pomiędzy Utah Jazz i Chicago Bulls. Od 1999 roku wierny kibic Los Angeles Lakers.

1 Odpowiedź

  1. Mietek Wiercipięta pisze:

    dać mu 30 minut w meczu i może wykręcać coś koło 15/8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *