Ellis zaczyna wpływać na Mavs, Bernard James zwolniony

200px-Dallas_Mavericks_logo.svgMonta Ellis już ma wpływ na decyzje personalne Mavericks. Co prawda jeszcze nie bezpośrednio, ale to właśnie by móc zatwierdzić jego kontrakt klub z Teksasu był zmuszony do zwolnienia Bernarda Jamesa.

Mavs nie chcieli tego robić, ponieważ 28-letni podkoszowy zaliczył bardzo produktywny pierwszy sezon w NBA. Jego liczby nie rzucą Was na kolana – 2.8 ppg, 2.8 rpg i 0.8 bpg, ale spojrzenie na ekstrapolację statystyk na czas 36 minut na mecz już wygląda bardzo solidnie (10.3 ppg, 10.3 rpg i 3.0 bpg).

Dodatkowo James był jedną z największych historii ubiegłorocznego draftu. Trafił do NBA jako 27-latek i były żołnierz amerykańskiej Air Force, który miał za sobą trzy wyloty za Ocean (Ameryka, a już Teksas w szczególności kocha swoich wojaków).

Powszechnie doceniany był jego dojrzały charakter i nastawienie do ciężkiej pracy. To plus ambitna, a nawet decyzja o pójściu Mavs na rękę i przesunięciu terminu na zagwarantowanie jego kontraktu na kolejny sezon sprawiało, że klub bardzo liczył na jego zatrzymanie. Liczby jednak nie kłamały i James musiał zostać zwolniony by zatrudnić Ellisa.

Teraz mający zarobić zaledwie 788 tys. $ gracz znajdzie się na liście tzw. waivers, a minimalna wysokość kontraktu sprawia, że każda drużyna ligi może go z niej ściągnąć.

Gdyby tak się jednak nie stało (okres na „ściągnięcie” go z listy waivers to 48 godzin), a Mavs utrzymaliby miejsce w rotacji na kolejny sezon to można się spodziewać, że teksańczycy znów będą chcieli go sprowadzić.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

1 Odpowiedź

  1. VDL pisze:

    Ja na ich miejscu staral bym sie wymienic Mariona za np Alridge’a z PTB i sprobowal sciagnac Nate’a Robinsona. I tak maja tylko Dalemberta wiec mimo wszysto czasami Dirka mozna by bylo pchnac do przodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *