Sacre zostaje w Lakers

Wpisy Los Angeles Lakers śledzi najwięcej ludzi spośród wszystkich klubów NBAPo tym jak do składu Jeziorowców na następny sezon dołączyli Chris Kaman i Jordan Farmar kolejnym zawodnikiem, z którym zespół z Miasta Aniołów podpisał kontrakt jest Robert Sacre.

Lakers przed dwoma tygodniami przedłożyli absolwentowi uczelni Gonzaga ofertę kwalifikacyjną i uczynili go zastrzeżonym wolnym agentem. Jednak żadna z pozostałych 29 drużyn nie była zainteresowana jego pozyskaniem i w Los Angeles nie musieli się zastanawiać czy wyrównać ofertę złożoną przez inną drużynę, a wczoraj podpisali z nim nowy kontrakt.

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Dokładne szczegóły nie są jeszcze znane, ale prawdopodobnie umowa ma być w pełni gwarantowana, a Sacre zarobi niecały milion dolarów (989 tys.), czyli minimalną pensję jaka mu przysługuje. Co więcej według serwisu RealGM kontrakt Roberta nie jest jednoroczny, jak te które podpisali Chris Kaman i Jordan Farmar, i center będzie drugim zawodnikiem obok Steve’a Nasha z umową na sezon 2014/15. Jeżeli jednak kontrakt środkowego jest za minimalną pensję, to umowa w tym wypadku nie może być dłuższa niż dwa lata.

W poprzednim sezonie Sacre zagrał w 32 spotkaniach, 3-krotnie wychodząc w pierwszym składzie. Rzucał w tym czasie 1,3 punktów i zbierał 1,1 piłek w 6,3 minut jakie spędzał na parkiecie. Ponadto występował również na zapleczu NBA w D-League, gdzie w barwach Los Angeles D-Fenders notował średnio 11,4 oczek i 8,4 zbiórek na mecz.

Środkowy najlepszy mecz w ubiegłych rozgrywkach zagrał przeciwko Houston Rockets, kiedy to rzucił 10 punktów (4/10 z gry), zebrał 3 piłki i 4-krotnie zablokował rywali.

Bardziej znany jest jednak ze swoich cieszynek na ławce rezerwowych, po dobrych zagraniach zawodników Lakers.

Dawid Ciepliński

Fan koszykówki od 1997 roku, kiedy jako dziesięciolatek obejrzał na żywo swoje pierwsze finały NBA pomiędzy Utah Jazz i Chicago Bulls. Od 1999 roku wierny kibic Los Angeles Lakers.

2 komentarze

  1. SzuMi pisze:

    Panie Autorze proszę siedzieć i pisać knurowskie artykuły :D A nie na enbiej akszyn :D

  2. Triple eX pisze:

    LAL się zbroją… :D:D:D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *