Sacre zostaje w Lakers

Wpisy Los Angeles Lakers śledzi najwięcej ludzi spośród wszystkich klubów NBAPo tym jak do składu Jeziorowców na następny sezon dołączyli Chris Kaman i Jordan Farmar kolejnym zawodnikiem, z którym zespół z Miasta Aniołów podpisał kontrakt jest Robert Sacre.

Lakers przed dwoma tygodniami przedłożyli absolwentowi uczelni Gonzaga ofertę kwalifikacyjną i uczynili go zastrzeżonym wolnym agentem. Jednak żadna z pozostałych 29 drużyn nie była zainteresowana jego pozyskaniem i w Los Angeles nie musieli się zastanawiać czy wyrównać ofertę złożoną przez inną drużynę, a wczoraj podpisali z nim nowy kontrakt.

Dokładne szczegóły nie są jeszcze znane, ale prawdopodobnie umowa ma być w pełni gwarantowana, a Sacre zarobi niecały milion dolarów (989 tys.), czyli minimalną pensję jaka mu przysługuje. Co więcej według serwisu RealGM kontrakt Roberta nie jest jednoroczny, jak te które podpisali Chris Kaman i Jordan Farmar, i center będzie drugim zawodnikiem obok Steve’a Nasha z umową na sezon 2014/15. Jeżeli jednak kontrakt środkowego jest za minimalną pensję, to umowa w tym wypadku nie może być dłuższa niż dwa lata.

W poprzednim sezonie Sacre zagrał w 32 spotkaniach, 3-krotnie wychodząc w pierwszym składzie. Rzucał w tym czasie 1,3 punktów i zbierał 1,1 piłek w 6,3 minut jakie spędzał na parkiecie. Ponadto występował również na zapleczu NBA w D-League, gdzie w barwach Los Angeles D-Fenders notował średnio 11,4 oczek i 8,4 zbiórek na mecz.

Środkowy najlepszy mecz w ubiegłych rozgrywkach zagrał przeciwko Houston Rockets, kiedy to rzucił 10 punktów (4/10 z gry), zebrał 3 piłki i 4-krotnie zablokował rywali.

[youtube=http://youtu.be/uBzrpeY7ppw&w=720]

Bardziej znany jest jednak ze swoich cieszynek na ławce rezerwowych, po dobrych zagraniach zawodników Lakers.

[youtube=http://youtu.be/NxVuySQT-eY&w=720]

Dawid Ciepliński

Fan koszykówki od 1997 roku, kiedy jako dziesięciolatek obejrzał na żywo swoje pierwsze finały NBA pomiędzy Utah Jazz i Chicago Bulls. Od 1999 roku wierny kibic Los Angeles Lakers.

2 komentarze

  1. SzuMi pisze:

    Panie Autorze proszę siedzieć i pisać knurowskie artykuły :D A nie na enbiej akszyn :D

  2. Triple eX pisze:

    LAL się zbroją… :D:D:D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *