Royce White przenosi swoje „talenty” do Filadelfii

sixers-300x300Royce White – pamiętacie go jeszcze? To ten sam gość, który cały czas na coś narzekał będąc zawodnikiem Houston Rockets, po tym jak Ci wybrali go w pierwszej rundzie w ubiegłorocznym Drafcie. Jego największą przeszkodą w zagraniu w NBA był.. lęk wysokości.

White stwarzał Rakietom same problemy, przez co ostatecznie został zawieszony przez władze z Teksasu a później był zesłany do NBA D-League, gdzie tak naprawdę nic nie pokazał, lecz tylko przybrał na masie. Jak informują amerykańskie media, niedoszły rookie najlepszej ligi na świecie przenosi się do Filadelfii i tamtejszych Sixers.

Zdecydowanie Rockets musieli wykonać taki ruch, ponieważ zarabiając w przyszłym sezonie 1.7 mln$ zajmował przestrzeń finansową, przez co włodarze z Houston nie mogli oferować wytransferowanemu Howardowi maksymalnego kontraktu. Rakiety nie tylko pozbyły się zbędnego obciążenia ich salary-cap, ale w tej wymianie zyskały również wybór w jednym z nadchodzących draftów.

Miejmy nadzieję, że White przenosząc się do Sixers odblokuje się i zgodzi na transport autobusem, bo może wtedy swoją grą w końcu pokaże nam, czy warto było robić tyle hałasu.

Mateusz Musiał

Fan NBA od 2010 roku. Najbardziej oddany jest młodym zespołom takim jak Clippers. Wierny fan Chrisa Paula i Derricka Rose'a. Mimo niższego poziomu często bywa na meczach PLK. Miłośnik serii gier NBA 2K.

6 komentarzy

 1. Marcin pisze:

  Nie mogli go wysłać do Toronto?:D

 2. aeaeae pisze:

  Do żadnego Toronto. Tak chociaż zagra przeciwko Wizards bo blisko i dojedzie pociągiem/samochodem.

 3. Loso pisze:

  On nie ma lęku wysokości… jest chory na Anxiety disorder (zaburzenia lękowe).
  Strasznie ciężka choroba, boisz się praktycznie wszystkiego czego nie znasz. Szkoda bo zawodnikiem jest nieprzeciętnym, właśnie przez chorobe mocno się obsunął w dół w drafcie. Sixers powinni zatrudnić lekarza który będzie nad nim pracował, nie wiem czy chorobę da się wyleczyć, ale na pewno da się ją kontrolować.

 4. Geo pisze:

  Czym podróżował na wyjazdy w NCAA?

 5. ziomeczek pisze:

  trolejbusem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *