Wallace w sztabie trenerskim Pistons?

Rasheed WallaceJedna z najbardziej barwnych postaci w historii NBA – Rasheed Wallace prowadzi właśnie rozmowy z władzami Pistons na temat dołączenia do sztabu trenerskiego nowego trenera drużyny z Detroit – Maurice’a Cheeksa.

O rozmowach Wallace’a z managementem Pistons doniósł na twitterze Frank Isola z New York Daily News.

Dla Rasheeda, który w tym sezonie występował w barwach New York Knicks, ale zakończył karierę ze względu na liczne kłopoty ze zdrowiem byłby to powrót do Detroit, z którymi zdobył mistrzostwo w 2004 roku. Był wtedy ważną częścią zespołu, który pokonał w finale 4:1 faworyzowanych i naszpikowanych gwiazdami Los Angeles Lakers.

Sheed pomimo upływu lat dalej jest dobrze wspominany w Detroit, a do tego zawsze był popularny wśród kolegów z drużyny. Czy byłby dobrym trenerem? Charyzmę niewątpliwie ma, do tego mógłby nauczyć twardej gry po bronionej stronie parkietu młodych zawodników Pistons – Andre Drummonda i Grega Monroe’a więc czemu nie?

Wallace mógłby się sprawdzić na razie w roli asystenta, a gdyby dołączył do sztabu trenerskiego Maurice’a Cheeksa, to oglądanie Pistons byłoby w przyszłym sezonie dzięki temu jeszcze ciekawsze.

Dawid Ciepliński

Fan koszykówki od 1997 roku, kiedy jako dziesięciolatek obejrzał na żywo swoje pierwsze finały NBA pomiędzy Utah Jazz i Chicago Bulls. Od 1999 roku wierny kibic Los Angeles Lakers.

1 Odpowiedź

  1. zakson pisze:

    Ciekawe czy dalej będzie tak samo dachy łapał ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *