World Peace nie odciąży budżetu Lakers

LA-Lakers1 (45)33-letni Metta World Peace nie zamierza rezygnować z opcji w swoim kontrakcie i jednocześnie odpuścić 7,7 mln $, które ma zarobić za sezon 2013/2014. O ile ten ruch wydaje się absolutnie uzasadniony z punktu widzenia gracza, o tyle z punktu widzenia Lakers sprawia, że mają minimalną elastyczność kontraktową.

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Co ciekawe, decyzja MWP wcale nie oznacza, że pozostanie w Lakers. Teraz może stać się ofiarą amnestii kontraktowej, a o wszystkim zadecyduje skłonność zarządu do płacenia wysokich kar za przekraczanie budżetu.

LAL na kolejne rozgrywki mają w budżecie zapisane już w tej chwili około 76 mln $. Klub wciąż nie podjął decyzji co do ewentualnego pozostawienia w składzie Chrisa Duhona i Jodiego Meeksa.

Największym wyzwaniem może się jednak okazać zatrzymanie w składzie Dwighta Howarda. Center jest pewniakiem jeśli chodzi o otrzymanie maksymalnej oferty przynajmniej z kilku klubów i nikt nie wie czy zdecyduje się na kontynuowanie kariery w Lakers.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

2 komentarze

  1. ZuySukinkot pisze:

    Nie rozumiem. Nie odpuści i nie zarobi… można jaśniej?

  2. shogun pisze:

    Kibic….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *