Dario Saric wycofał się z draftu

Dario Saric (z piłką)

Dario Saric (z piłką)

Jak poinformował agent Dario Saricia – Marc Cornstein – jego podopieczny wycofa się z tegorocznego draftu by pozostać przynajmniej na jeszcze jeden sezon w Europie.

19-letni skrzydłowy mierzący 208 cm znalazł się ponoć na liście takich zespołów jak New Orleans Pelicans, Portland Trail Blazers, Philadelphia 76ers, Oklahoma City Thunder i Dallas Mavericks.

Potwierdzeniem dla tych informacji jest choćby to, że zarówno GM Mavs (Donnie Nelson) jak i GM Pelicans (Dell Demps) w ostatnich tygodniach specjalnie dla Saricia polecieli do Chorwacji by zobaczyć go na żywo.

Młody zawodnik podjął decyzję o wycofaniu się z draftu ponieważ powszechnie uważano, że będzie mu ciężko w pierwszym roku gry o jakiekolwiek minuty. Saric i jego agent jednocześnie uważa, że lepszym posunięciem dla jego kariery będzie kontynuowanie kariery w Europie zamiast występów np. w D-League.

W ostatnim sezonie skrzydłowy był liderem Cibony Zagrzeb notując 15.7 ppg i 9.3 rpg.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *