Szukuje się amnestia wśród Kings

Ciągle czekamy na informację odnośnie wyboru na nowego generalnego managera Sacramento Kings, ale źródła związane z Królami już sugerują, iż nowy właściciel klubu może skorzystać z tzw. amnestii i zwolnić jednego gracza. Zobaczmy, który zawodnik może nie widnieć w przyszłości klubu z Sacramento.

Na pierwszym miejscu wymienia się byłego gracza Bucks i Bulls – Johna Salmonsa. Zarabia on 8 mln USD za sezon, ale jego wpływ na grę zespołu jest coraz mniejszy i jeszcze conajmniej przez rok będzie zarabiał niemałe pieniądze w Sacramento. Następny sezon 2014-15 jest opcją klubu.

Na drugim miejscu jest strzelec – Marcus Thornton – który ma zarobki z rzędu 7,5 mln USD – a jego kontrakt wygasa po 2 kolejnych sezonach. Trzecim wyborem jest imiennik obrońcy – Jason Thompson – z zarobkami na poziomie 5,25 mln USD. Silny skrzydłowy ma ważny kontrakt do sezonu 2016-17 i wydaje się ,że to on może czuć się również jako mocno zagrożony utratą pracy. Czwarty i chyba najmniej prawdopodobny wybór może paść na Chucka Hayesa, który w przeszłości miał rzekome problemy z sercem, ale ostatecznie po dodatkowych badaniach Kings podpisali z nim kontrakt do sezonu 2014-15 na sumę ponad 5 mln USD za sezon.

Za kilka dni na pewno zobaczymy, kto będzie tym amnestionowanym graczem Królów a niewykluczone, że tę decyzję podejmie nowy manager klubu. Ostatnim kandydatem na ten fotel jest Kenny Smith (były Mistrz NBA Rockets i ex gracz Kings, a obecnie komentator sportowy). W wyścigu odpadł już Larry Bird.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *