Noel odwiedzi Waszyngton

Nerlens Noel, Lakeem JacksonJeden z czołowych prospektów tegorocznego naboru do ligi spotka się w sobotę z przedstawicielami Washington Wizards, którzy dysponują 3 pickiem w zbliżającym się drafcie.

Czarodzieje są drugim klubem, który Nerlens Noel odwiedził już w tym miesiącu. 2 czerwca spotkał się z przedstawicielami Orlando Magic, a ma zamiar złożyć jeszcze wizytę Cleveland Cavaliers, która zaplanowana jest na 20 czerwca, czyli na tydzień przed rozpoczęciem draftu.

Absolwent uczelni Kentucky to jeden z najzdolniejszych zawodników w tegorocznym naborze do ligi, który przez ogólnie uważany jest za słaby w talent. W związku z tym Noel byłby murowanym kandydatem do wyboru z jedynką, ale w lutym zerwał ACL w lewym kolanie i stracił resztę rozgrywek uniwersyteckich.

Pomimo tego perspektywiczny center zdecydował się jednak wziąć udział w zbliżającym się drafcie i nie bacząc na kontuzję dalej istnieje szansa, że to jego nazwisko jako pierwsze wyczyta David Stern 27 czerwca w Barclays Center.

W tą sobotę Noel spotka się z przedstawicielami Wizards. Czy jest jakaś szans, że spadnie do numeru 3, z którym wybierają Czarodzieje? Raczej niewielka, ale nie zważając na to warto się z nim zobaczyć i dowiedzieć się jak przebiega jego rehabilitacja. Jeśli ta będzie odbywać się prawidłowo i bez żadnych zbędnych kłopotów to za parę lat, zespół, który zdecyduje się wybrać Noela może bardzo dobrze na tym wyjść.

Drużyna ze stolicy USA również i to nawet pomimo tego, że młody center może opuścić początek przyszłego sezonu, a nawet całe rozgrywki. Za rok bowiem kończy się kontrakt Emeki Okafora, a wyleczony i zdrowy Noel mógłby go z powodzeniem zastąpić.

Kluczem jest tylko to, czy Cavs i Magic zdecydują się na kogoś innego? Chodzą głosy, że ci pierwsi mogą postawić na innego gracza – Ottisa Portera lub Bena McLemore’a, natomiast ci drudzy na tej pozycji mają już Nikolę Vucevica, który w tym sezonie zaskoczył wszystkich swoją dobrą grą.

Na pytanie, z którym numerem wybrany zostanie Noel będziemy musieli poczekać do 27 czerwca. Jedno jest pewne, jeśli kontuzja w żadnym stopniu nie wpłynie na jego rozwój, to ten, kto na niego postawi, może być największym zwycięzcą tegorocznego draftu.

Dawid Ciepliński

Fan koszykówki od 1997 roku, kiedy jako dziesięciolatek obejrzał na żywo swoje pierwsze finały NBA pomiędzy Utah Jazz i Chicago Bulls. Od 1999 roku wierny kibic Los Angeles Lakers.

1 Odpowiedź

  1. djlal pisze:

    Noel może zawojować w NBA. Ciekawe tylko gdzie wyląduje. Stawiam na Cavs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *