Paul zwolnił trenera i zatrudni nowego?

Najgorętszymi kandydatami do przejęcia schedy wśród Clippers po trenerze Vinnym Del Negro są – wg różnych doniesień – Nate McMillan (szuka pracy nie tylko w L.A. ale również w Milwaukee czy Detroit), Jeff Van Gundy (analityk telewizyjny;  być może da się wyciagnąć z ciepłej posady), Lionell Hollins (dla którego priorytetem jest zostanie z Grizzlies, ale niewykluczone, że zmieni otoczenie; Bucks i Nets są zainteresowani nim ), Alvin Gentry (w przeszłości już pracował dla LAC a niedawno zwolniony przez Suns), Byron Scott (niedawno zwolniony przez Cavs) i Brian Shaw (asystent w Pacers – wróciłby do Kalifornii oraz Staples Center, po wcześniejszej przygodzie z Lakers). Z ostatnich doniesień wynika też, że „czarnym koniem” w wyścigu po fotel trenera wśród wyeliminowanej w pierszej rundzie play offs drużyny może być najbliższy współpracownik Marka Jacksona z Warriors i były asystent trenera w New Orleans Hornets.

Zacznijmy jednak od wątku byłego trenera Vinny’ego Del Negro, który w programie „Dan Patrick Show” przyznał, że Chris Paul maczał palce w zwolnieniu go z posady trenera drużyny, mającej w nogach najlepszy sezon zasadniczy w historii gry w NBA (56 zwycięstw). Del Negro zasugerował, że CP-3 wodzi sterników klubu za nos i ustala swoje warunki, które Donald Sterling i spółka muszą spełnić, by czołowy rozgrywający ligi nie zmieniał otoczenia. W końcu Paul zostanie wolnym agentem tego lata, a Clippers zależy na zatrzymaniu gracza (artykuł zawiera aktualizację w rozwinięciu).

Jak donosi Sam Amick z USA Today włodarze Clippers mogą dać się dalej wodzić za nos i również przystaną na pomysł CP-3 odnośnie osoby nowego trenera. Otóż będący również na celowniku nowych sterników Sacramento Kings – Mike Malone – miałby być nowym pierwszym szkoleniowcem zespołu, a atutem asystenta Marka Jacksona miałaby być dawna współpraca z Paulem w Nowym Orleanie. Malone uważany jest przez wielu obserwatorów za utalentowanego szkoleniowca, który wcześniej przyczyniał się do poprawy gry Hornets, a na dziś wykonuje świetną pracę na rzecz Warriors.

W samym miesiącu maju usługami tego młodego szkoleniowca interesował się niemal każdy klub, który zmieniał / zamierza zmienić swojego head coacha.  Najbliżej zatrudnienia jego są ponoć wg informacji Amicka – Kings, Sixers i właśnie Clippers.

Mike Malone ma 42lata, jest trenerem od defensywy Warriors (wiele osób sugeruje, że to jego praca daje tak dobre wyniki Golden State) i podobnie ukierunkowany na pracę był wśród Hornets (przy Monty Williamsie) oraz Cavaliers (jako prawa ręka Mike’a Browna) .  Interview z Malonem mają przeprowadzić sternicy Clippers w ciągu paru następnych dni.

UPDATE – 31.05.2013

Byron Scott odbył telefoniczną rozmowę z właścicielem Clippers Donaldem Sterlingiem . Spotkanie twarzą w twarz obu panów ma nastąpić na początku przyszłego tygodnia. Natomiast Mike Malone przystał na warunki 4-letniego kontraktu z Sacramento Kings, wartego 9 mln USD.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *