Bobcats stawiają na kolejnego trenera-debiutanta

Charlotte BobcatsWcześniej Sam Vincent, ostatnio Mike Dunlap, a od jutra Steve Clifford będzie kolejnym trenerem-debiutantem drużyny z Charlotte. Michael Jordan i jego współpracownicy, po nieudanym sezonie z bilansem 21-61, zdecydowali się na osobę młodego asystenta Los Angeles Lakers, który w zakończonym przez Jeziorowców sezonie pomagał Mike’owi D’Antoni.

Clifford brał udział również w wyścigu o posadę trenera Bucks i automatycznie – przy jego decyzji o współpracy z Bobcats – Kozłom zostało dwóch głównych kandydatów na pozycję pierwszego szkoleniowca: Larry Drew i Kelvin Sampson. Z kolei były asystent Lakers podpisze umowę z Rysiami na trzy lata, z tymże trzeci rok będzie niegwarantowany i będzie to opcja drużyny. W tym czasie ma on zarobić 6 mln USD.

Steve Clifford , który wcześniej asystował wśród Magic i Knicks, otrzymał wysokie rekomendacje od swoich byłych współpracowników braci Van Gundy oraz Toma Thibodeau. Nieoficjalnie mówi się, że jego pierwszym pomocnikiem na ławce Bobcats, będzie nowojorska legenda i bliski znajomy Michaela Jordana, Patrick Ewing.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

1 Odpowiedź

  1. Macias pisze:

    myślę, że najlepszym ruchem Bobcats/Hornets byłoby odejście z zespołu Jordana ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *