Trzech finalistów na trenera Bucks

Kilka dni dzieli nas od rozstrzygnięcia konkursu na trenera w Milwaukee, który przejmie schedę po parze byłych już opiekunów Kozłów, Jima Boylana i Scotta Skilesa. Wg doniesień, w wyścigu o fotel trenerski, w najsłabszej obok Lakers drużynie play offs, liczą się trzej kandydaci, z tymże dwóch z nich nigdy nie miało okazji prowadzić samodzielnie drużyny w NBA.

Numerem jeden może okazać się Kelvin Sampson, który w przeszłości pracował już z Kozłami i był pomocnikiem Scotta Skilesa, po czym przeniósł się przed dwoma laty do Houston. Wśród Rockets jako asystent Kevina McHale’a głównie zajmuje się defensywą Rakiet i miał nawet okazję prowadzić zespół w kilku spotkaniach jako pierwszy, pod nieobecność McHale’a.

Niespodziwanie wysoko urosły akcje drugiego kandydata Steve’a Clifforda. Aktualny asystent Mike’a D’Antoni w Lakers ma wysokie rekomendacje od swoich mentorów Toma Thibodeau, Stana i Jeffa Van Gundych. Co ciekawe obaj – Sampson i Clifford – również stanęli do konkursu na trenera Bobcats i pewnie przegrany wyścigu o fotel trenera Bucks, ciągle będzie miał szansę na angaż w Charlotte.

Trzeci potencjalny, nowy trener Kozłów to Larry Drew, o którym pisałem Wam przed tygodniem. Były już trener Jastrzębi z Atlanty podczas trzech lat pracy zapracował na bilans 128-102, ale nie doczekał się nowej propozcyji od sterników klubu. Atutem Drew jest fakt, że interesował się on pracą wśród Kozłów już wcześniej, zaznaczając, że jest świadom strat i odejść graczy, które dokonają się w Milwaukee lada dzień. Nie jest bowiem tajemnicą, że nowi Bucks będą grać bez Brandona Jenningsa, Monty Ellisa oraz JJ Reddicka.

Podsumowując: nowego trenera czekają pełne ręce roboty.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

2 komentarze

  1. Apapap pisze:

    BJ jest RFA. Skąd przypuszczenie, że Koziołki go odpuszczą? Podejrzewam, że nawet max kontrakt ze strony Mavs zostanie wyrównany,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *