Migawka z historii: come back Pierce’a i Celtics

Rok 2002 i finały konferencji wschodniej. Naprzeciwko siebie stanęli Boston Celtics z Paulem Piercem oraz Antoine Walkerem oraz New Jersey Nets z Jasonem Kiddem i Kenyonem Martinem. Po dwóch meczach w New Jersey był stan po 1, a trzecie spotkanie odbyło się w bostońskiej Fleet Center. W niej przez większość spotkania prowadzili goście, którzy w pewnym momencie czwartej kwarty mieli już 21 oczek przewagi. Wówczas to gry włączył się the Truth i w tej samej kwarcie zdobył 19 punktów, podczas gdy wszyscy gracze Siatek łącznie uzyskali ich 16.

Spotkanie numer trzy tej rywalizacji przeszło do historii play offs jako największy come back jednej z drużyn, gdyż zespół Jima O’Briena wygrał ostatnią odsłonę aż 41-16! Pierce zdobył trzy punkty więcej podczas 12 minut, niż wszyscy Nets, w czwartej odsłonie.