Saunders już zmienia scoutów.

Kilka dni temu pisałem na temat zmiany na stanowisku generalnego managera wśród Wilków. Flip Saunders, wracając na stare śmieci, zamienił na tym fotelu Davida Kahna – managera, który potrafił wyciągać w drafcie Johny’ego Flynna, Wesley’a Johnsona oraz oddać do Denver Ty’a Lawsona. Ponadto Kahn zasłynął z dania kolejnych szans Michaelowi Beasley’owi, Darko Milicićowi oraz Brandonowi Roy’owi. Jak może część z Was pamięta, te ruchy mocno odbiły się na przyszłych wynikach Wolves i we własnym wpisie zaznaczyłem potrzebę zatrudnienia nowych fachowców od scoutingu (monitorowania młodych graczy i właściwego doboru dla potrzeb klubu) . Wszak Wilki przepuściły w ostatnich latach talenty Stephena Curry, DeMara DeRozana, Paula George’a, Grega Monroe czy DeMarcusa Cousinsa. 

Jak się okazało dziś Saunders szybko zabrał się za porządki i zwolnił swoich trzech głównych scoutów, notabene pozostających z ery Kahna.

Saunders zwolnił najpierw Pete’a Philo, odpowiedzialnego za scouting międzynarodowy i oraz podejmującego kluczowe decyzje podczas draftowych wyborów. Philo był mocno zaangażowany w pozyskanie Ricky’ego Rubio i Alexiey’a Shveda. Następnie wydał ‚wilczy bilet’ Curtisowi Crawfordowi, dobremu znajomemu Brandona Roy’a, który swego czasu próbował się dostać do zespołu z Minnesoty jako zawodnik.  W końcu pomachano na dowidzenia regionalnemu scoutowi, Willowi Conroy’owi.

Teraz pozostało nam czekać na kluczową decyzję odnośnie posady pierwszego trenera i fani T-Wolves zadają sobie pytanie; czy Rick Adelman jeszcze zostanie ze stadem?

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

1 Odpowiedź

  1. ZuySukinkot pisze:

    Durna decyzja. Wolvs wcale nie podejmowali najgorszych decyzji transferowo draftowych, więc jest to dla mnie błazenada… no ale kozioł ofiarny musiał się znaleźć.

    Prawdopodobnie stracą Love’a, a z pozyskania JRS’a z NYK będzie dupa…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *