Ryan McDonough nowym GM Phoenix Suns

Phoenix Suns ogłosili we wtorek, że ich nowym generalnym menedżerem został Ryan McDonough, który oficjalnie zostanie przedstawiony dziewiątego maja na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

phoenix-suns-logo1

Ciepłych słów nowemu pracownikowi Suns nie szczędził odpowiedzialny za sprawy sportowe Lon Babby, któremu przypadła rola poinformowania mediów o podpisaniu porozumienia z nowym menedżerem.

– Ryana z imponującej grupy kandydatów do naszego stanowiska GM wyróżniają jego naturalne zdolności przywódcze i komunikacyjne, które będą służyć Suns. Jego cudowna etyka pracy i zdolność do wyszukiwania talentów pozwoli nam w pełni wykorzystać nasze 10 wyborów w drafcie, w tym sześć w pierwszej rundzie, które będą nam przysługiwały w najbliższych trzech latach. Witamy go w naszej organizacji  – powiedział Babby.

McDonough ostatnie 10 lat spędził w ekipie Boston Celtics, gdzie wyrobił sobie opinię jednego z najzdolniejszych młodych umysłów w całej NBA. Od 2010 roku był asystentem generalnego menedżera tego klubu. W Phoenix Suns ma zastąpić Lance’a Blanksa, który został zwolniony po dwóch przeciętnych sezonach dla tej organizacji.

Damian Suchan

Od dziecka chciał być jak Allen Iverson, ale zabrakło mu mentora w typie Larry'ego Browna. Od Iversona różni go jednak zamiłowanie do rozdawania asyst. Wychodzi z założenia, że efektowna asysta jest lepsza od każdej ilości punktów. Wielki fan Philadelphi 76ers i koszykówki totalnej w wykonaniu Miami Heat. Czasem coś napisze i ma nadzieję, że ktoś to przeczyta.

9 komentarzy

 1. woy9 pisze:

  teraz tylko odpowiednio zainwestować 48mln które mają w puli na wakacje;-)
  ciekawe kogo wybiorą na trenera bo ostatnio mówi się o Jeffie Hornacku.

 2. Damian Suchan pisze:

  Rzeczywiście to będzie kolejna ciekawa decyzja władz Suns. Już teraz podczas wyboru GM pojawiały się różne nazwiska np Granta Hilla. Suns muszą zacząć gruntowną przebudowę, która biegnie przez draft. McDonough powinien im w tym pomóc. Trenera też powinni szukać przez pryzmat pracy z młodymi talentami.

 3. woy9 pisze:

  33 lata ma człowiek, ciekawe czy nie zabraknie mu doświadczenia? Sam Hill jest 7 lat starszy;-)

 4. Damian Suchan pisze:

  Wydaje mi się, że Danny Ainge wiele go nauczył. Być może właśnie jego wiek będzie jego największą zaletą. W Suns potrzebne jest świeże spojrzenie, mocne postawienie na młodzież i nie pchanie się w kontrakty typu Michael Beasley, który notabene znów ma kłopoty z prawem.

 5. Dominik pisze:

  Słyszałem też coś o jeździe pod wpływem. Odnośnie nowego GMa – mam nadzieję, że ściągną kogoś, kto stałby się clutch, typowym go-to-guyem. Może Eric Gordon? Nie udało się w tamtym roku, może poszczęści w tym.

 6. woy9 pisze:

  to było dawno..

  „Beasley under investigation for sexual assault” news od wczoraj

 7. Damian Suchan pisze:

  Sprawa z Beasleyem dokładnie wygląda tak: Śledztwo w sprawie napaści seksualnej, które aktualnie się toczy i wyciekło do prasy dotyczy zdarzenia z 13 stycznia tego roku i być może jest powiązane z tym co stało się 25 stycznia, kiedy to Beasley został aresztowany za jak to stwierdziła policja liczne wykroczenia drogowe i jazdę bez ważnego prawa jazdy.

 8. Paweł pisze:

  Na nbadraft.net z 4 numerem Suns biorą Benetta. Nie wiem czy to dobry ruch. Ja bym wybrał jakiegoś centra, przehandlował Gortata (z Beasleyem).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *