Wade planuje zagrać w Game 1

heatDwyane Wade w piątek odbył pierwszy trening po kontuzji kolana (posiniaczone). Teraz planuje wrócić na Game 1 półfinałów konferencji z Nets/Bulls, które odbędzie się w poniedziałek. 

Dwyane posiniaczył kolano 6 marca w meczu z Orlando Magic i „dołożył” dwa kolejne siniaki na tym samym kolanie w następnych dwóch tygodniach. Opuścił 8 z 10 ostatnich meczy regular season i powiedział, że nie spodziewa się, że będzie w 100% zdrowy na play-offy.

Wade powiedział, że wydłużona przerwa pozwoliła mu skupić się wyłącznie na odpoczynku i leczeniu prawego kolana. Z tego powodu ograniczył swoją grę przez prawie dwa miesiące. Wade nie grał wcześniej też w Game 4 serii z Bucks, ale nadal odczuwa ból po poprzednim meczu.

Myślę pozytywnie. Piątek był moim pierwszym dniem na boisku do koszykówki. Zobaczymy jak będzie jutro.

Zarówno Wade, jak i trener Spoelstra powiedzieli, że rzucający obrońca Heat będzie gotowy do gry w poniedziałek. Ale „Flash” przekazał ESPN.com, że o jego powrocie zdecyduje to jak się będzie czuł w poniedziałek.

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Spoelstra uważa, że przejście przez Wade’a wszystkiego co było zawarte w treningu na obozach szkoleniowych jest dobrym znakiem. W piątek Dwyane brał udział w wewnętrznych grach 5vs5 i obszernych sesjach kondycyjnych.

Mocno pracował nad kondycją w ostatnich paru dniach. Ale dalej jego status to day-to-day. To krok naprzód. Zobaczymy jak się będzie czuł jutro.” – powiedział Spoelstra.

Wade odwołał się też do kontuzji Russella Westbrooka i Kobego Bryanta. „Ta gra straciła wielkich zawodników w tym postseason, w którym nie mogli zagrać.

Bez względu na to co jest, moim celem jest być na boisku i pomóc moim kolegom w jakikolwiek sposób.” Wade przyznał też, że nie wie czego spodziewać się od jego kolana. „Kiedy masz do czynienia z czymś po grze, masz nadzieję, że nie ma nic gorszego, masz nadzieję, że nie odczujesz więcej bólu.

Z kontuzjami miałem do czynienia wiele razy, nigdy nic nie wiadomo. Musisz tylko być na to gotowy psychicznie. W moim psychicznym stanie teraz, bez względu na to, z czym mam do czynienia, będę starał się robić to co można między grami, a kiedy czas gry nadejdzie, wtedy mam nadzieję, że będę mógł wyjść i być wydajnym.”

1 Odpowiedź

  1. Adam Wiśniewski pisze:

    Oby zagrał. Na pewno przyda się Miami. Dobrze, że miał czas na odpoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *