Blake Griffin może wrócić na mecz w Memphis

blake_griffin_201305_650Przed Los Angeles Clippers mecz, który może zakończyć ich historię w Playoffs w 2013 roku. Ostatnie spotkanie przegrali na własnym parkiecie, co pokazało jaką siłą dysponuje zespół z Memphis. Stan rywalizacji po przedwczorajszym pojedynku wynosi 3:2 na korzyść Grizzlies.

Obok problemu jakim jest prowadzenie Niedźwiadków w tej serii, Clippers mają całkiem poważne kłopoty z kontuzjami. Największy problem ma skrzydłowy zespołu z Los Angeles – Blake Griffin. Młody All-Star urazu skręcenia stawu skokowego nabawił się na wtorkowym treningu, ale mimo to wystąpił on w Game 5.

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Niestety, Blake grał bardzo słabo przez cały czas, a niesamowity Zach Randolph po prostu zdominował swojego przeciwnika zdobywając 25 punktów i 11 zbiórek, natomiast kontuzjowany Blake zanotował zaledwie 4 „oczka” i 5 zebranych piłek, po czym w trzeciej kwarcie opuścił parkiet.

W tym momencie gra skrzydłowego Clippers w szóstym spotkaniu tych dwóch ekip stanęła pod znakiem zapytania. Taki uraz może zupełnie wyłączyć zawodnika na kilka meczów, ale sam Griffin mówi, że o tym czy zagra w Game 6 zadecyduje przed meczem. Co prawda Blake nie był zbyt dużym wzmocnieniem dla swojej drużyny, ale patrząc na scenariusz jaki byłby pisany pod jego nieobecność (Rony Turiaf i Lamar Odom przeciwko Z-Bo) oraz przyglądając się wadze tego spotkania myślę, że nie byłby to głupi pomysł.

Na niewielki uraz kciuka narzekał, także lider ekipy z LA – Chris Paul, lecz sam CP3 zdementował już plotki, które mówiły o jego nieobecności w nadchodzącym meczu.

Spotkanie numer 6. odbędzie się dzisiejszej nocy o godzinie 3:30.

Mateusz Musiał

Fan NBA od 2010 roku. Najbardziej oddany jest młodym zespołom takim jak Clippers. Wierny fan Chrisa Paula i Derricka Rose'a. Mimo niższego poziomu często bywa na meczach PLK. Miłośnik serii gier NBA 2K.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *