Amare wróci na drugą rundę

ny knicksJeśli rehabilitacja przebiegnie bez problemów możemy zobaczyć STATa już w drugiej rundzie play-offs i w pojedynku z Pacers lub Hawks. Stoudemire 11 marca przeszedł operację czyszczenia brudu z prawego kolana, a ostatni mecz zagrał 7 marca. Po operacji zapowiedziano, że jego przerwa potrwa od 4 do 6 tygodni. 

Od operacji minęło już nieco ponad 6 tygodni, więc powrotu Amare mogliśmy się spodziewać właśnie w okolicach dnia dzisiejszego i STAT rzeczywiście dochodzi do siebie. „Jeśli wszystko pójdzie, dobrze to będę gotowy do gry.” powiedział po pytaniu o powrót na drugą rundę play-offs. „Prędzej czy później, miejmy nadzieję, że wszystko będzie się poprawiać.”

Stoudemire ma nadzieję, że zacznie trenować na pełnych obrotach do końca tygodnia. Jeśli z jego kolanem będzie wszystko dobrze, wtedy powinien wejść w kolejną fazę rehabilitacji. „Wszystko idzie zgodnie z planem, w przeważającej części. Mam nadzieję, że wrócę silniejszy na parkiet, zacznę działać na pełnej szybkości.”. „Jeśli nadal będziemy wygrywać, będę miał więcej czasu, aby wyleczyć się w 100%. To rodzaj błogosławieństwa, jakie mamy teraz.”

Mike Woodson zapowiedział, że jeśli Stoudemire wróci, to jako członek regularnej rotacji. „Jeśli jest w stanie wrócić, będzie z powrotem w rotacji. Spodziewam się, że będzie robił to co przed kontuzją, kiedy grał dobre minuty dla naszej drużyny. Amare jest ważną częścią naszego zespołu, dodaje do drużyny ważny element układanki.”

Stoudemire prawdopodobnie zabierze minuty Chrisowi Copelandowi i Steve’owi Novakowi, ale to tylko przypuszczenia. Jego zastępcą w drużynie obecnie jest Kenyon Martin, ale ten nie powinien stracić wielu minut ze względu na STATa.

Amare pauzował też przez pierwsze dwa miesiące sezonu, z powodu czyszczenia brudu w lewym kolanie. Po 11 marca (kontuzji Stoudemire’a) Knicks zanotowali bilans 17-6 i po raz pierwszy od 19 lat wygrali Atlantic Division.

STAT w tym sezonie notował 14.2 punktu oraz 5 zbiórek w 23.5 minuty gry. Trafiał też z gry na skuteczności 57%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *