Wrzuta dnia: Phil Jackson nie lubi specjalnego traktowania gwiazd ligi

Phil Jackson jest ostatnio bardzo wartościową osobą do śledzenia na Twitterze. Po dzisiejszym zwycięstwie Clippers nad Grizzlies Jax najpierw retweetował wiadomość Clarence’a Gainesa, w której była mowa o odpychaniu obrońcy przez Chrisa Paula, a potem sam napisał, że chce by gwiazdy ligi były traktowane w ten sam sposób jak reszta ligi.

Phil Jackson na Twitterze

Phil Jackson na Twitterze

Co o tym myslicie? Czy Jackson ma rację? Akcję Paula, która zadecydowała o zwycięstwie możecie zobaczyć w rozwinięciu.

Ps. Jak wiadać po ostatniej wiadomości Jaxa nawet on nie może się do końca zdecydować ;)

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

6 komentarzy

 1. Bananito pisze:

  Ręce chodziły ale wyraźnie także u obrońcy który trzymał je nisko. W czasie meczu, w momencie powiedzmy mniej decydującym można było by sie pokusić o faul i z jednej i z drugiej strony. W tej akcji dobrze że puścili bo była obustronna zaczepka.

  • monty pisze:

   Gdyby w playoffs sędziowali panowie z polskiej ligi, to po pierwszej kwarcie połowa graczy miałaby po pięć przewinień. Zaś co do sytuacji Paul/Allen, to tak jak napisał Baninto, nie widzę problemu. Bardzo dobrze, ze sędziowie potrafili zachować zimną krew. To w końcu playoffs, więc można pozwolić na ostrzejszą grę. Brawa dla sędziów!

 2. Szerszeń pisze:

  Jakos Jacksonowi nie przeszkadzalo specjalnie traktowanie Lakersow i sedziowania na korzysc Lakersow-gdy ich trenowal …

  Na moje dobra decyzja sedziow.Gdyby odgwizdano faul CP3 to niektorzy narzekaliby na sedziow.Gdyby faul Allena takze ktos by narzekal.

 3. Szuwarek pisze:

  Jak dla mnie faul. Sorry, ale dzięki temu odepchnięciu wypracował sobie pozycję rzutową i Allen nie miał szans go złapać.

  • monty pisze:

   Tutaj wersja slow motion. Allenowi można było spokojnie gwizdnąć faul. Plus faul Arthura na Paulu, którego nikt nie zauważył :-).

 4. Szuwarek pisze:

  Monty: Bym powiedział tak. W 16 sekundzie fauluje Allen, bo trzyma Paula za ramię. W 17 sekundzie Paul odpycha się od Allena, czyli faul ofensywny (chociaż to reakcja na trzymanie Allena), a po rzucie faul Arthura ewidentny. Czyli jak już puścili akcję to powinno być 2+1. Trudne do oceny. Ok, przekonuje mnie to. Może i sprawiedliwe, że puścili wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *