Suns zwolnili GMa, początek zmian w Phoenix?

phoenix-suns-logo1Po bardzo słabym sezonie zaczyna się sprzątanie w Phoenix Suns. Pierwszą ofiarą stał się GM (General Manager) drużyny – Lance Blanks.

Suns zakończyli rozgrywki z bilansem 25-57, który jest drugim najgorszym wynikiem w historii tej organizacji. Blanks był krytkowany m. in. za zatrudnienie i przepłacenie Michaela Beasley’a i Gorana Dragicia, a także brak ruchów w trakcie sezonu kiedy jeszcze możliwe było uratowanie sezonu.

Blanks pełnił stanowisko GMa Suns od 5-tego sierpnia 2010. Był wówczas powszechnie uważany jako jeden z najbardziej utalentowanych zarządzających.

Ten sezon miał być dla niego prawdziwym testem po tym jak z organizacji odeszli Steve Nash i Grant Hill. Jak się okazało drużyna Marcina Gortata nie była w stanie podjąć walki w bardzo mocnej i wyrównanej konferencji zachodniej i ostatecznie jedynym pozytywem jest szansa na wysoki wybór w tegorocznym drafcie.

Blanks ma za sobą krótką karierę zawodniczą w barwach Detroit Pistons i Minnesota Timberwolves. Przez pięć lat pracował dla organizacji San Antonio Spurs jako scout. Następnie kolejne 5 sezonów spędził w Cavaliers jako wice-prezydent ds. sportowych i asystent GMa.

Co ciekawe wraz z Blanksem Suns może wkrótce opuścić również trener Hunter. Klub z Phoenix jest zainteresowany sprowadzeniem Mike’a Browna, ale ostatnie informacje sugerują, że Brownowi najbliżej jest do powrotu do Cleveland.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

2 komentarze

  1. huehue pisze:

    Ja moge zostać trenerem w NBA 2k zdobyłem Phoenix mistrzostwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *