Grizzlies wygrywają w Dallas i są coraz bliżej przewagi parkietu

Mavs - GrizzliesMavs nie pomogło 26 punktów Dirka Nowitzkiego i 22 oczka Vince’a Cartera i przez brak wsparcia pozostałych graczy Mavericks, Grizzlies wygrali w Dallas 103-97. Najlepszym graczem gości był Jerryd Bayless, który zdobył 19 punktów i rozdał 4 asysty.

Lionel Hollins dał odpocząć swoim podstawowym graczom, z pierwszej piątki najdłużej grał Marc Gasol – zaledwie 24 minuty. Grizzlies jednak za sprawą głównie Eda Davisa (11 punktów, 11 zbiórek) wygrali walkę na tablicach 50-36.

Mavs trafiają pierwsze 3 rzuty z gry, dzięki czemu wychodzą na prowadzenie 6-2. Grizzlies w tym czasie tracą, aż 3 piłki w ciągu zaledwie 2 minut. Mavs nie pozwalają się dogonić, a bardzo dobrą kwartę notuje Mike James, a także Shawn Marion.

Goście nie radzą sobie z obroną na dystansie, w ciągu 90 sekund trzykrotnie za 3 trafiają Mavs. Powoduje to stratę 29 punktów w pierwszej kwarcie przez Grizzlies, co wydaje się do nich niepodobne. 29-21 po 12 minutach.

Gracze z Memphis nie trafiają, przełamuje ich dopiero Jerryd Bayless, ale swoje show rozpoczyna Vince Carter! Dwa trafienia za 3 i bank shot dają Mavs 14 punktowe prowadzenie i run 11-2.

Od tamtego momentu do końca pierwszej połowy oglądamy mnóstwo pudeł. W ciągu 4 minut Mavs nie trafili, ani razu, Grizzlies tylko raz i dołożyli do tego 4 punkty z osobistych. 46-38 dla Dallas po połowie.

Goście zaczynają ostro drugą połowę, run 13-4 wyprowadza Miśki na prowadzenie! Walka punkt za punkt, rezerwy walczą z rezerwami. Collison kilkukrotnie dostaje się na linię i trafia większość osobistych.

Wstrzelił się Dirk Nowitzki, jego trafienia trzymają Mavs w grze. Po stronie Grizzlies świetnie gra Jerryd Bayless. 68-67 dla Miśków po 3 kwarcie.

Dirk trafia w dalszym ciągu, Grizzlies nie mogą się urwać. O losach spotkania decyduje seria 9-0 dla Grizzlies i zdobyte w jej ciągu 5 punktów Eda Davisa. Po niej Mavs już nie odrabiają straty, mimo że wciąż próbują Nowitzki i Carter.

Rywali dobija Kenyon Dooling swoją 4 trójką w meczu, co wyprowadza Grizzlies na 10 punktowe prowadzenie. Po paru kolejnych pudłach Mavs nie mają wyjścia i muszą faulować, ale Austin Daye trafia swoje wszystkie 4 próby. Ostatecznie Grizzlies wygrywają 103-97 i są coraz bliżej zapewnienia sobie przewagi parkietu w pierwszej rundzie play-offs.

Box score

Grizzlies: Bayless 19, Dooling 13, Prince 12, Davis 11, Randolph 9, Arthur 8, Pondexter 7, Gasol 6, Conley 6, Allen 6, Daye 6, Leuer 0

Mavericks: Nowitzki 26, Carter 22, James 14, Collison 9, Marion 9, Wright 7, Morrow 6, Kaman 2, Mayo 2, Crowder 0, Brand 0