Spoelstra i Karl znów najlepsi.

Trener Miami Heat – Erik Spoelstra i szkoleniowiec Denver Nuggets – George Karl dostąpili już w bieżących rozgrywkach wyróżnienia Trenera Miesiąca. ‚Spo’ odbierał laur za poprzedni miesiąc czyli luty, natomiast Karl za styczeń. Teraz obaj wybrani zostali najlepszymi trenerami – Wschodu i Zachodu – za miniony marzec.

Spoelstra poprowadził Żar do bilansu 17-1 (numer 1 w lidze) podczas trzeciego miesiąca 2013roku, przedłużając drugą najdłuższą serię w amerykańskich sportach zawodowych do 27 zwycięstw. Oczywiście ten wynik to rekord organizacji a do rekordu-rekordów Lakers zabrakło 6 wygranych.

Karl zaprowadził Samorodki do wyniku 13-2 (najlepszego na Zachodzie NBA) i doprowadził do 13 wygranych z rzędu w marcu. Ten ostatni wynik przedłużył imponującą serię drużyny do 15 wygranych pod rząd. Trener-weteran może pochwalić się również najlepszym wynikiem w NBA pod względem meczów na własnym parkiecie (33-3) i serią 18 wygranych w Pepsi Center ( passa ciągle trwa).

Podsumowując: obaj trenerzy – obok Lionella Hollinsa – podczas 67. sezonu ligi otrzymali zaszczyt trenera miesiąca po 2 razy. To pozwala nam wierzyć, że cała trójka notuje wysokie loty w perspektywie wyboru na Trenera Roku.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *