Rozkład jazdy z C+: Mecz na szczycie Konferencji Zachodniej

Canal+SportHD_2009Mecz wieczoru: Los Angeles Clippers (49-23) – San Antonio Spurs (54-17) – transmisja w Canal + HD o godz. 1.30. Powtórka jutro o godz. 13.15 w Canal + Sport HD.

To już ostatni pojedynek obu zespołów w tym sezonie, choć niewykluczone, że Clippers i Spurs spotkają się w drugiej rundzie play off tak jak w poprzednim sezonie. Na razie nie ma takiej możliwości, ponieważ San Antonio jest pierwsze, a Los Angeles trzecie, ale żaden z tych zespołów nie może być jeszcze pewien swojej pozycji, bowiem tym pierwszym po piętach depczą Thunder, a tym drugim Nuggets i Grizzlies.

Ten sezon jest pełnym pierwszych dla Clippers. Wygrali 21 spotkań na wyjeździe, co da im pierwszy w historii dodatni bilans w halach przeciwników. Do tego po raz pierwszy wygrają swoją dywizję, a jeśli dziś pokonają w AT&T Center San Antonio po raz pierwszy wygrają 50 spotkań w sezonie regularnym.

O to może być jednak trudno ponieważ Spurs, którzy wszystkie te pierwsze razy mają już za sobą, wygrali 6 ostatnich meczów we własnej hali rzucając w nich średnio 104 punktów na mecz, a Tim Duncan zdobywa w tym czasie średnio 23 punkty, zbiera 13,6 piłek i blokuje 2,8 rzutów.

Do tego zdrowy jest Tony Parker i jego pojedynek z Chrisem Paulem powinien być jedną z ozdób tego spotkania. W ostatnim meczu tych drużyn zdobył 31 punktów, trafiając 12 z 16 rzutów z gry, podczas gdy rozgrywający Clippers zanotował tylko 4 oczka, a drogę do kosza znalazł tylko 1 z jego 6 rzutów z gry.

Liderzy zespołów (średnie na mecz): Clippers – Spurs

Punkty: Blake Griffin (18,4) – Tony Parker (21)

Zbiórki: Blake Griffin (8,5) – Tim Duncan (10)

Asysty: Chris Paul (9,6) – Tony Parker (7,6)

Przechwyty: Chris Paul (2,4) – Kawhi Leonard (1,7)

Bloki: DeAndre Jordan (1,3) – Tim Duncan (2,7)

Ostatnie 5 spotkań:

Clippers: @Kings (P), 76ers (Z), Nets (Z), @Mavericks (P), @Hornets (Z)

Spurs: Cavaliers (Z), Warriors (Z), Jazz (Z), @Rockets (P), Nuggets (Z)

Z – zwycięstwo, P – porażka, @ – wyjazd

Dotychczasowe mecze:

7.11 Spurs – Clippers 84:106, 19.11 Clippers – Spurs 92:87, 21.02 Spurs – Clippers 116:90

Pozostałe spotkania:

Washington Wizards (26-45) – Orlando Magic (18-54) – godz. 0.00

Umknęło mi to ostatnio, ale skończyła się kara 20 meczów zawieszenia dla Hedo Turkoglu. Turek mógł wyjść już na parkiet w meczu „na szczycie” z Charlotte Bobcats. Oczywiście nie zagrał i prawdopodobnie nie zobaczymy go na już na parkiecie do końca sezonu, ponieważ trener Jacque Vaughn woli ogrywać młodych zawodników niż dawać minuty w rotacji 34-letniemu już weteranowi, który ostatni raz wybiegł na boisko 2 lutego w meczu z Sixers.

Atlanta Hawks (40-32) – Boston Celtics (37-34) – godz. 0.30

Celtics po raz kolejny zgrają bez Kevina Garnetta, który jest wyłączony z gry z powodu stanu zapalnego w lewej kostce. Bez niego w składzie mają w tym sezonie niezły bilans 3 zwycięstw i 3 porażek.

Charlotte Bobcats (17-54) – New York Knicks (44-26) – godz. 0.30

Wiecie, że Bobctas nie będą mieli gorszego procentowego bilansu niż rok temu, nawet gdyby przegrali już wszystkie mecze do końca rozgrywek. Oczywiście im tego nie życzę, a jako ich cichy fan marzy mi się, żeby wygrali każde z pozostałych 11 spotkań. To by była dopiero historia tego sezonu. I do tego wszyscy wspominali by ją bardziej niż 27 kolejnych zwycięstw Heat.

Toronto Raptors (26-45) – Detroit Pistons (24-48) – godz. 0.30

Moja siostra nawet nie ma dobrego zdania o Raptors w tym sezonie. Na moje pytanie co kojarzy ci się z Raptors, a zwykle nie ma problemów z nazwami zespołów NBA, powiedziała „To ci z krokodylem?”. Toronto Crocodiles?

Toronto Crocodiles

Philadelphia 76ers (28-43) – Cleveland Cavaliers (22-48) – godz. 0.30

Cavaliers w 12 meczach w marcu po pierwszej połowie prowadzi z przeciwnikami średnio 0,6 punktami. Dużo gorzej zawodnicy Cleveland radzą sobie w drugiej części meczu, które przegrywają średnio 9,5 oczkami.

Houston Rockets (39-32) – Memphis Grizzlies (47-24) – godz. 1.00

Rockets potrzebują jeszcze co najmniej 7 zwycięstw w ostatnich 11 meczach, by być w 100 proc. pewnym pierwszego od sezonu 2008/09 awansu do play off.

Miami Heat (56-15) – New Orleans Hornets (25-47) – godz. 1.00

Gdyby Heat wygrali wszystkie spotkania do końca sezonu zaliczyliby swoją drugą najwyższą serię zwycięstw w tym sezonie. Pierwsza to oczywiście 27 wygranych meczów rzędu, natomiast wcześniej dwukrotnie zanotowali 6 kolejnych zwycięstw.

Oklahoma City Thunder (53-19) – Minnesota Timberwolves (25-45) – godz. 1.00

Kevin Durant w ostatnich czterech spotkaniach rozgrywanych w Minnesocie rzuca średnio 39 punktów na 56,8 proc. skuteczności.

Brooklyn Nets (42-29) – Denver Nuggets (49-24) – godz 2.00

Jeśli Nets wygrają jeszcze choć raz na wyjeździe, po raz pierwszy odkąd dołączyli do NBA zakończą sezon z dodatnią liczbą zwycięstw w obcych halach. Na razie mają ich 20, czym wyrównali swoje najlepsze dotychczasowe osiągnięcie z sezonu 2005/06.

Utah Jazz (36-36) – Portland Trail Blazers (33-38) –godz. 3.00

Zwycięstwo Jazz spowoduje, że będą mieli taki sam bilans jak Lakers, wyprzedzą ich w tabeli i wrócą na 8 miejsce w Konferencji Zachodniej. Biorąc jednak pod uwagę, że Utah u siebie, a Utah na wyjeździe to dwa zupełnie inne zespoły, nie byłbym do końca pewien ich wygranej.

Dawid Ciepliński

Fan koszykówki od 1997 roku, kiedy jako dziesięciolatek obejrzał na żywo swoje pierwsze finały NBA pomiędzy Utah Jazz i Chicago Bulls. Od 1999 roku wierny kibic Los Angeles Lakers.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *