World Peace rozerwał łękotkę boczną

640px-Lakers_logoPrześladowani przez cały sezon urazami graczy Los Angeles Lakers będą musieli sobie radzić przez najbliższe 1-2 tygodni bez Metty World Peace’a.

Skrzydłowy, który jako jedyny z graczy podstawowej piątki Lakers (Nash – Bryant – World Peace – Gasol – Howard) nie opuścił do tej pory meczu z powodu kontuzji (był zawieszony dyscyplinarnie na 1 spotkanie) doznał urazu w meczu z Golden State Warriors.

World Peace nie powrócił na boisko po pierwszej połowie wspomnianych zawodów. Przekazał trenerowi D’Antoniemu, że odczuwa ból w lewym kolanie, a w szczególności obawiał się o zbierający się pod nim płyn.

Jak wykazały badania rezonansem magnetycznym, MWP miał rację. Doszło do rozerwania łękotki bocznej (lateral meniscus tear). Nie będę wnikał w szczegóły, ale gdybyście chcieli poczytać o detalach tego typu kontuzji i sposobach ich leczenia to zapraszam tutaj.

Sorry bout the injury. First ever knee injury. Recovery time hopefully is a week and a half. – Metta World Peace na Twitterze

33-letni World Peace zalicza najlepszy sezon w swojej czteroletniej przygodzie z Lakers. Notuje średnio 12.8 ppg i 5.1 rpg będąc przede wszystkim w zdecydowanie lepiej kondycji fizycznej niż w poprzednich rozgrywkach (miał wówczas sporą nadwagę).

Zajmujący ósme miejsce na Zachodzie Lakers mają 3 spotkania straty do siódmych Rockets i tylko 1 mecz przewagi nad goniącymi ich Jazz i Mavericks.

Miejsce w rotacji World Peace’a na czas rehabilitacji zajmie z pewnością Earl Clark. W sytuacjach, gdy D’Antoni będzie obniżał skład może również przesunąć na pozycję niskiego skrzydłowego Kobe Bryanta, a obok rozgrywającego umieścić Jodiego Meeksa.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *