Kolejne łatwe zwycięstwo Thunder

portland trail blazersthunderlogo1W nocy z niedzieli na poniedziałek w Oklahoma City miało miejsce spotkanie między tamtejszymi Thunder, którzy z bilansem 52-19 znajdują się na 2. miejscu na Zachodzie oraz Trail Blazers znajdującymi się na 11. pozycji w tej samej Konferencji.

W dzisiejszym meczu liczyliśmy na pojedynek z udziałem Serge’a Ibaki i LaMarcusa Aldrige’a. Obaj skrzydłowi notują najlepsze sezony w swojej karierze. Drugim bardzo ciekawie zapowiadającym się pojedynkiem była „walka” Russella Westbrooka oraz Damiana Lillarda. Ten mecz był również powrotem Erica Maynora do Oklahomy.

Na początku spotkania obie drużyny równo obijały obręcze, lecz to Grzmoty przełamały szybciej swoją złą skuteczność i dlatego powoli wychodzili na prowadzenie. Przewaga sięgała już 9 punktów, a po „trójce” Damiana Lillarda na 2 sekundy przed końcem kończąc tę kwartę gospodarze prowadzili 24:19.

W drugiej kwarcie Thunder dominowali i w pewnym momencie prowadzili 8 punktami, ale Blazers nie dali za wygraną i bardzo szybko odrobiła straty do Grzmotów. Gdy Thunder prowadzili jednym posiadaniem, goście znowu doprowadzali do remisu, a po buzzer beaterze Aldrige’a przyjezdni z Portland prowadzili 47:45.

Trzecią odsłonę bardzo dobrze rozpoczął Wesley Matthews, który już w pierwszym posiadaniu trafił za 3. Tym samym po chwili odpowiedział Kevin Durant. Przez prawie całą kwartę na tablicy widniał remis. Dopiero pod koniec gospodarze powoli zwiększali swoją przewagę i po 36 minutach OKC prowadzili 75:68.

W ostatniej kwarcie goście mieli spore problemy z odrobieniem przewagi wywalczonej przez Thunder. Na 3 minuty przed zakończeniem meczu Grzmoty zaczęli szybkie powiększanie swojej kilku punktowej różnicy punktowej i ostatecznie Thunder wygrali to spotkanie 103:83.

W ekipie z Portland najwięcej punktów zdobył Lillard (19 pkt, 4 zb, 6 ast), natomiast po double-double sięgnął Aldrige, który zdobył 10 punktów i dołożył 12 zbiórek. W drużynie Thunder również nie zabrakło podwójnej zdobyczy, bowiem zdobył je najlepiej punktujący w tym spotkaniu Durant (24 pkt, 10 zb, 2 ast, 2 prz). Bliski zdobycia 94 double-double w swojej karierze był Westbrook, który zakończył to spotkanie z 21 punktami oraz 9 asystami.