Rozkład jazdy z C+: Jason Terry wraca do Dallas

Canal+SportHD_2009Mecz wieczoru: Boston Celtics (36-31) – Dallas Mavericks (32-36) – transmisja w Canal + HD o godz. 1.30. Powtórka jutro o godz. 13.15 w Canal + Sport HD.

8 lat spędził w Dallas Jason Terry. Wyrobił sobie w tym czasie opinię jednego z najlepszych rezerwowych w NBA. Zdobył nawet nagrodę dla najlepszego 6-th Mana w sezonie 2008/09, ale i tak najcenniejszym trofeum, jakie wywalczył z Mavs jest mistrzostwo z 2011 roku.

Tamte finały były świetne w wykonaniu Terry’ego, a jego najbardziej pamiętnymi akcjami były wtedy wielka trójka sprzed nosa LeBrona Jamesa w meczu nr 5…

[youtube=http://youtu.be/Ri4T-DdJJlE&w=720]

… i 27 punktów w spotkaniu nr 6, po którym Dallas sięgnęli po puchar Larry’ego O’Briena.

[youtube=http://youtu.be/NIq6QaGs1as&w=720]

Kolejne, lockautowe rozgrywki były ostatnimi w barwach Mavs, a ubiegłego lata podpisał 3-letni kontrakt z Boston Celtics. Tutaj nie zachwyca tak, jak w Dallas. Zdobywa średnio 10,2 punktów na mecz (najmniej od sezonu debiutanckiego), 2 zbiórki, 2,6 asyst (najmniej w karierze), 0,9 przechwytu ( również najmniej w karierze). Pomimo spadku średnich dalej potrafi dać Celtics dużo energii z ławki, a jego doświadczenie w play off będzie nieocenione dla drużyny z Bostonu.

W pierwszym meczu tych drużyn po dwóch dogrywkach lepsi okazali się Zieloni, wygrywając 12 grudnia z Mavs po dwóch dogrywkach 117:115, a Terry zdobył wtedy 10 oczek.

Liderzy zespołów (średnie na mecz): Celtics – Mavericks

Punkty: Paul Pierce (18,7) – O.J. Mayo (16,7)

Zbiórki: Kevin Garnett (7,7) – Shawn Marion (7,9)

Asysty: Rajon Rondo (11,1) – Darren Collison (5,2)

Przechwyty: Rajon Rondo (1,8) – Darren Collison (1,3)

Bloki: Kevin Garnett, Jeff Green (0,9) – Rlton Brand (1,3)

Ostatnie 5 spotkań:

Celtics: @Bobcats (P), Raptors (Z), Bobcats (Z), Heat (P), @Hornets (P)

Mavericks: @Spurs (P), Cavaliers (Z), Thunder (P), @Hawks (Z), Nets (P)

Z – zwycięstwo, P – porażka, @ – wyjazd

Dotychczasowe mecze:

12.12 Mavericks – Celtics 115:117

Pozostałe spotkania:

New York Knicks (40-26) – Toronto Raptors (26-42) – godz. 0.00

Knicks rzucają w tym sezonie najmniej punktów z pomalowanego ze wszystkich zespołów w lidze – średnio 33,3. Wobec kontuzji Chandlera, który ma kłopoty z kolanem i dyskiem w kręgosłupie oraz Stoudemire’a, Thomasa i Wallace’a, którzy mogą opuścić resztę sezonu regularnego ciężko będzie im poprawić ten wynik.

Oklahoma City Thunder (50-19) – Orlando Magic (18-51) – godz. 0.00

Thunder mają za sobą dwie porażki z rzędu, co przytrafiło im się w tym sezonie dopiero po raz trzeci, a ostatni raz przed miesiącem.

Milwaukee Bucks (34-33) – Indiana Pacers (42-26) – godz. 0.00

Paul George zdobywa w tym sezonie tylko 12 oczek na 34,9 proc. skuteczności przeciwko Bucks.

Portland Trail Blazers (32-36) – Atlanta Hawks (38-30) – godz. 0.30

Blazers przegrali cztery ostatnie wizyty w Philips Arena podczas których zdobywali średnio tylko 86,5 punktów.

Detroit Pistons (23-46) – Miami Heat (53-14) – godz. 0.30

25?

Memphis Grizzlies (46-21) – New Orleans Hornets (23-46) – godz. 1.00

Porażka Grizzlies spowoduje, że spadną oni na 5 pozycję w tabeli kosztem Denver Nuggets i stracą przewagę parkietu przed play off.

Cleveland Cavaliers (22-46) – Houston Rockets (37-31) – godz. 1.00

Rockets zdobywają średnio najwięcej punktów na mecz w meczach u siebie – 110.

Utah Jazz (34-34) – San Antonio Spurs (52-16) – godz. 1.30

Jeśli Jazz dzisiaj przegrają to będą mieli ujemny bilans po raz pierwszy od 5 stycznia, kiedy to po porażce z Denver Nuggets mieli na koncie 17 zwycięstw i 18 porażek.

Minnesota Timberwolves (23-43) – Phoenix Suns (23-46) – godz. 3.00

Po tym jak kontuzji wykluczającej z gry do końca sezonu doznał Marcin Gortat, w poprzednim meczu z Wizards parkiet ze względu uraz lewej łydki musiał opuścić Jermaine O’Neal. Rezerwowy center Suns prawdopodobnie nie zagra w dzisiejszym meczu i na jego pozycji wystąpi Luis Scola, który w ostatnich 12 meczach przeciwko Wolves rzuca 18,6 punktów i zbiera 7,6 pilek.

Washington Wizards (24-43) – Los Angeles Lakers (36-33) – godz. 3.30

Są szanse, że dziś prawdopodobnie po raz pierwszy od 30 stycznia będziemy mogli obejrzeć Lakers w pełnym gwiazdorskim składzie, czyli z Nashem, Bryantem, World Peacem, Gasolem i Howardem na parkiecie.

Dawid Ciepliński

Fan koszykówki od 1997 roku, kiedy jako dziesięciolatek obejrzał na żywo swoje pierwsze finały NBA pomiędzy Utah Jazz i Chicago Bulls. Od 1999 roku wierny kibic Los Angeles Lakers.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *