Nuggets po raz jedenasty

memphis           denver_nuggets-9816

W meczu dwóch obecnie najgorętszych zespołów na Zachodzie Memphis Grizzlies zatrzymali Denver Nuggets na tylko 87 oczkach, ale nawet i to nie pomogło przerwać ich serii kolejnych wygranych spotkań.

Poprzednim razem Nuggets wygrali 11 meczów z rzędu 30 lat temu, na przełomie lutego i marca 1983 roku. Ponadto wczorajsze zwycięstwo było już ich 15 kolejnym w Pepsi Center, gdzie przegrali po raz ostatni przed miesiącem, 18 stycznia z Washington Wizards. We własnej hali po wczorajszym meczu mają bilans 30-3 i jest to najlepszy wynik w lidze obok mistrzów NBA – Miami Heat.

Do zwycięstwa poprowadził ich Kosta Koufos, który rzucił 18 oczek i zebrał 16 piłek, co jest jego nowy rekordem kariery. Oprócz niego w zespole gospodarzy podwójną zdobycz punktową zanotowali Danilo Gallinari – 15, Corey Brewer – 11, Andre Miller – 10.

W pierwszej połowie spotkanie było bardzo wyrównane. Nuggets prowadzili już nawet 9 punktami na dwie i pół minuty do końca drugiej kwarty, ale Grizzlies zakończyli runem 10-2 i po buzzer beaterze Jerryda Baylessa zmniejszyli straty do tylko jednego oczka.

Trzecia kwarta zdecydowanie należała do gości. Najlepsza defensywa w lidze zatrzymała Denver na tylko 10 oczkach w całej ćwiartce, co jest ich najgorszym wynikiem pojedynczej kwarcie w tym sezonie.

Grizzlies rozpoczęli drugą połowę od runu 12-2, a ostatecznie przed decydującą częścią meczu prowadzili 8 punktami. Nuggets w trzeciej kwarcie spudłowali pierwsze 11 z 12 rzutów z gry, a w całej kwarcie trafili tylko 4 z 20 prób.

Wszystko zmieniło się jednak w ostatnich dwunastu minutach spotkania. Te od serii 17-4 zaczęli gospodarze, z czego 7 punktów należało do Corey’a Brewera, wyszli na prowadzenie 75:70 i wrócili do gry.

Goście nie zamierzali jednak składać broni i po chwili doprowadzili do remisu za sprawą rzutów Zacha Randolpha i Mike’a Conley’a na niecałe 5 minut do końca meczu. Po chwili na tablicy wyników ponownie mieliśmy remis po 78, ale od tego momentu Nuggets zanotowali run 9-2 i wygrali po raz 11 z rzędu.

87 punktów Denver to ich najmniejszy wynik od 29 grudnia, kiedy to zanotowali 72 oczka w meczu z… Memphis Grizzlies.

W szeregach gości najskuteczniejszym zawodnikiem był Randolph, który rzucił 18 punktów i zebrał 18 piłek, co jest 26 spotkaniem w karierze na poziomie 18/18. 14 oczek dodał Marc Gasol, po 11 Conley i Tayshaun Prince, a 10 Bayless.

Kolejne mecze obie drużyny  zagrają na wyjeździe. Grizzlies już dziś z Utah Jazz, Nuggets w poniedziałek z Chicago Bulls.

Memphis Grizzlies – Denver Nuggets 80:87 (18:23, 29:25, 19:10, 14:29)