Lou Amundson w Bulls?

chicago bulls logoPrzed nami decydująca część sezonu. Większość drużyn walczy o awans oraz jak najwyższą pozycję przed zbliżającymi się coraz większymi krokami play offami. To także czas, kiedy zespoły myślą o dodaniu weteranów do składu, by pogłębić rotację. Jednym z takich zawodników jest Lou Amundson, który być może zasili szeregi Chicago Bulls.

Jeszcze przed kilkoma dniami Chris Tomasson z Fox Sports Florida donosił, że usługami Amundsona zainteresowane są cztery zespoły. 30-letni skrzydłowy zdradził w rozmowie telefonicznej, że jego agent miał rozmawiać w sprawie ewentualnego kontraktu z Patem Riley’em z Miami Heat. Ze względu jednak na zakontraktowanie w ostatnim czasie Chrisa Andersena, który pełni podobną rolę do tej, jaką miałby wykonywać Amundson, szansę na jego zatrudnienie są niewielkie.

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Wśród kolejnych drużyn mogących dodać podkoszowego do składu wymieniało się Boston Celtics, Chicago Bulls i New York Knicks. Ci ostatni mają zajęty pełny roster, podpisując przed kilkoma dniami 10-dniowy kontrakt z Kenyonem Martinem, a ten zdążył już nawet zadebiutować w tym tygodniu w barwach Knicks w spotkaniu z Golden State Warriors. Spekuluje się jednak, że zespół z Nowego Jorku może zwolnić Rasheeda Wallace’a, który ze względu na kontuzję jest wyłączony z gry do końca sezonu.

Celtics z kolei w ostatnim czasie dodali do składu podkoszowego D.J. White’a, i to jemu w pierwszej kolejności chcą dać szansę na pokazanie swojej przydatności w zespole.

Wiele jednak wskazuje, że w obliczu ostatniej kontuzji Taja Gibsona to właśnie Bulls zdecydują zakontraktować Amundosna, o czym poinformował dzisiaj Marc Stein z ESPN. Stein dodał również, że Chicago i agent 30-letniego skrzydłowego – Mark Bartelstein mają już zaplanowane spotkanie, by porozmawiać o szczegółach, a podkoszowy podpisze prawdopodobnie 10-dniowy kontrakt. Decyzja o tym ma zostać ogłoszona w weekend.

Amundson występował w tym sezonie w barwach Minnesoty Timberwolves, jednak ci zrezygnowali z jego usług, zwalniając go 8 lutego z podpisanego latem kontraktu. W trakcie swojej 6-letniej przygody z NBA występował już w 6 zespołach nie licząc Wolves. Rozegrał w tym czasie 308 spotkań, 7-krotnie wychodząc w pierwszej piątce, a jego średnie z kariery wynoszą 3,8 punktów i 3,6 zbiórek w trakcie 12,9 minut, jakie spędza na parkiecie. Skrzydłowy może dać Bulls dużo energii z ławki oraz powalczyć o kilka zbiórek więcej na tablicach, szczególnie w ataku.

Dawid Ciepliński

Fan koszykówki od 1997 roku, kiedy jako dziesięciolatek obejrzał na żywo swoje pierwsze finały NBA pomiędzy Utah Jazz i Chicago Bulls. Od 1999 roku wierny kibic Los Angeles Lakers.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *