Melo i Stat lepsi od Holiday’a i Turnera

sixers-300x300New_York_Knicks_logo51 punktów podzielonych między Carmelo Anthony’ego i Amar’e Stoudemire pozwoliło New York Knicks na przerwanie serii 4 porażek z rzędu.

Ekipa z Big Apple najgorsze ma już chyba za sobą. Sixers tymczasem po 5 kolejnej porażce spadli na 10-te miejsce na Wschodzie tracąc pozycję kosztem Toronto Raptors.

Drużyna Bilans I kw. II kw. III kw. IV kw. Wynik
Philadelphia 76ers 22-32 22 18 27 26 93
New York Knicks 33-20 24 28 24 23 99

Przebieg spotkania

Końcowy wynik może sugerować, że spotkanie było bardzo wyrównane. Tak jednak nie było. Knicks co prawda kiepsko zaczęli zawody i dwukrotnie przegrywali w pierwszej kwarcie, ale w drugich 12 minutach opanowali nerwy w czym bardzo duży udział miał Stoudemire.

Skrzydłowy trafił pierwsze dwa rzuty NYK spod samego kosza, a po kilku kolejnych minutach wynik wskazywał już +17 na korzyść gospodarzy. Knicks mieli już więcej w tym spotkaniu nie oglądać się za siebie.

Their bench came in and I told our guys it really hurt us. They went up 13-0, had a 13-0 run with Carmelo on the bench. Can’t let that happen. – Doug Collins

Stoudemire zaliczył najlepsze spotkanie w tym sezonie. Trafił 9/10 z gry, zdobył 22 punkty i nie miał najmniejszych problemów z obrońcami Sixers. Jego produktywność była kluczowa dla drużyny trenera Woodsona biorąc pod uwagę, że duet Kidd-Shumpert trafił tylko 2/12, a odpowiadający zwykle za większość ofensywy Melo i Smith też nie grzeszyli skutecznością (odpowiednio 6/18 i 5/12).

Anthony potrafił jednak znaleźć inny sposób na punktowanie. Raz za razem nabierał kryjących go zawodników i wymuszał ich przewinienia dzięki czemu aż 18 razy stawał na linii (trafił 16).

Wśród gospodarzy opór próbowali stawiać Holiday i Turner. Pierwszy był najlepszym strzelcem spotkania z 30 punktami. Drugi zalicza kolejny lepszy moment w sezonie. W ostatnich 5 spotkaniach notuje średnio 16.8 ppg, 5.4 rpg i 3.8 apg.

Pozytywną rzeczą dla ekipy Douga Collinsa był powrót Thaddeusa Younga, który opuścił poprzednie 6 spotkań z powodu kontuzji ścięgna w udzie.

Sixers zabrakło przede wszystkim punktów Nicka Younga i Spencera Hawesa. Razem zdobyli 10 punktów, ale trafili zaledwie 3 razy z gry (w zasadzie trafił tylko Hawes, bo Young miał 0/4).

Jeśli obecna drużyna z Filadelfii miałaby wygrać z Knicks to nie było na to lepszej okazji niż wczoraj. Szkoda straconej szansy, ale w tym momencie sezonu tylko niepoprawni optymiści mogliby liczyć na to, że 76ers zagrają w Playoff.

Pozostałe notatki:

• Sixers przegrali 17 z ostatnich 20 spotkań na wyjeździe.
  • Ostatnia ich wygrana poza Wells Fargo Center miała miejsce w Nowy Rok w Los Angeles.
  • Kenyon Martin nie zadebiutował jeszcze w nowych barwach, ale był dostępny na ławce rezerwowych.
  • Martin powiedział że czuje się młodo w Knicks. Ma 35 lat. W NYK jest 5 starszych graczy.
  • Po tym jak Sixers nie zdobyli punktu w szybkim ataku przeciwko Heat, wczoraj udało im się to parę razy (10 punktów w sumie). Byli w tym zdecydowanie lepsi od Knicks, którzy zdobyli w kontrze zaledwie 2 oczka.