Nuggets vs Nets czyli strzelanina na Brooklynie.

Spotkanie między Nets i Nuggets odbyło się bez pauzujących ze względu na różne urazy: Derona Williamsa, Andre Iguodali oraz Danilo Gallinariego. Mimo tych faktów Siatki i Samorodki zafundowały publiczności w Barclays Center prawdziwą ofensywną ucztę, trafiając w sumie 26 trójek, przy czym każda z ekip trafiała rzuty powyżej 59% skuteczności z dalekiego dystansu.

Po stronie gości 100% skuteczność na dystansie zachował Ty Lawson, trafiający pięciokrotnie zza łuku. 3 z 4 rzutów trzypunktowych trafił Jordan Hamilton. Z drugiej strony, w zespole PJ Carlesimo imponowali Joe Johnson (5/9) i CJ Watson (5/7), którzy trafili po 5 trójek.

Najlepszym dla widza momentem spotkania była druga odsłona, w której obie drużyny zdobyły 70 oczek (39-31 dla Nets). Wówczas to też obie drużyny łącznie trafiły 8 rzutów dystansowych. 39 oczek Nets to najwyższy ich wynik w pojedynczej kwarcie w rozgrywkach 67. sezonu.

Fantastycznie w ofensywnych poczynaniach pod nieobecność Derona Williamsa radzili sobie Watson i Johnson. Pierwszy trafił 8 z 12 rzutów z gry, dodając do dorobku 25pkt, 6 asyst. Drugi z kolei trafił 10 z 19 rzutów, zapisując na swoim koncie obok 26 pkt, aż 9 asyst. Na uwagę zasługuje też wyczyn jedynego uczestnika ASG w szeregach Nets, Brooka Lopeza, autora 23pkt (9-15 z gry) i 8zbiórek.

Wśród graczy George’a Karla prym wiódł Lawson, rozgrywający jeden z najlepszych meczów sezonu pod względem skuteczności (8-11 z gry), przy okazji rozdając 9 asyst. Lawson pod nieobecność Gallinariego, mógł liczyć na dystansowe trafienia Hamiltona (15pkt) i Brewera (12pkt).

Skuteczność gospodarzy była imponująca, bowiem trafili oni 16 z 27 prób (59%). Natomiast goście trafili 12 z 17 rzutów za 3pkt, a skuteczność ich była jeszcze wyższa, 70%!

16 trójek dla Nets to najlepszy – wyrównany – wynik zespołu w 67 sezonie. Co ciekawe w ostatnim czasie głośno było o możliwościach poprawienia dystansowego grania Nets i pozyskaniu Bena Gordona, ale przy rekordzie kariery – 5 celnych trójkach – Watsona może temat odejdzie w niepamięć? Wynik 25pkt Watsona to również jego najwyższa zdobycz od transferu do Nets.

Momentum dla gry miejscowych okazała się trzecia odsłona, podczas której gracze Carlesimo zwiększyli przewagę z 7 do 20 punktów. Zryw 15-2 to również efekt wysokiej skuteczności na dalekim dystansie gospodarzy.

Czwartą odsłonę gospodarze spotkania podkreślili również runem 14-3 , między 4 a 7 minutą odsłony a te falowe granie w drugiej połowie zaprowadziło ich po 19 wygraną przed własną widownią.

Brooklynczycy wygrali drugi mecz z rzędu, po pokonaniu Pacers, od momentu kontuzji Derona Williamsa. 119 punktów zdobytych w 31. wygranym meczu okazało się również najwyższą zdobyczą Siatek w obecnych rozgrywkach. Miejscowi również zdominowali walkę na tablicach, 37-29 ograniczając m.in. poczynania Kennetha Farrieda (7pkt i 5zb).

Wynik: 119-108 dla Brooklyn Nets.

Strzelcy: Johnson 26, Watson 25, Lopez 23 i Humphries 14 oraz Lawson 26, Hamilton 15, McGee 14 i Brewer 12.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *