Popovich poprowadzi Zachód.

Szkoleniowiec San Antonio Spurs, Greg Popovich, poprowadzi reprezentację Zachodu po raz 3. w karierze, tym razem przy okazji meczu, który odbędzie 17.lutego w Houston i Toyota Center. Popovich zapracował na swoje wyróżnienie ostatnią wygraną Ostróg nad Rysiami (102-78). Dzięki temu trener i zespół osiągnęli najlepszy na Zachodzie bilans 37-11.

Przypomnijmy, że w wyścigu o fotel trenera Western Conference nie mógł brać już udziału Scott Brooks, który nie mógł drugi raz z rzędu prowadzić teamu swojej konferencji (taki przepis władz NBA). Tym samym najbliższym rywalem ‚Popa’ okazał się Vinny Del Negro, który ostatecznie przegrał wyścig..

Popovich w reprezentacji konferencji zachodniej będzie miał pod sobą m.in. dwóch swoich podopiecznych Tony’ego Parkera i Tima Duncana. Dla trenera 67. sezon NBA jest zarazem 17. rokiem pracy ze Spurs . Przypomnę, że przejął on zespół w dobie kryzysu i wielu kontuzjach, po czym doprowadził przez te wszystkie lata do 4 mistrzowskich tytułów. Obecnie ze Spurs mają oni na koncie 9.wygranych z rzędu oraz bilans 17.wygranych w serii, we własnej hali.

Wiele wskazuje na to, że na ławce trenerskiej Wschodu zasiądzie Erik Spoelstra z Miami Heat.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *