Holiday przyćmił Walla, Sixers wracają do walki o Playoff?

wizards_logo_detailsixers-300x300Kibice liczący na pojedynek Johna Walla z Jrue Holiday’em musieli obejść się smakiem. Tylko rozgrywający 76ers błyszczał wczorajszego wieczoru prowadząc swój klub do 19 wygranej w sezonie.

Holiday trafił 10/22 z gry by zakończyć wieczór z 21 punktami, 6 asystami i 4 przechwytami. Wall tymczasem miał 3/12 z gry, 9 punktów, 6 asyst i 5 zbiórek.

Drużyna Bilans I kw. II kw. III kw. IV kw. Wynik
Washington Wizards 11-33 28 11 24 21 84
Philadelphia 76ers 19-26 25 23 25 19 92

Mecz z Wizards miał dodatkowe znaczenie dla Nicka Younga. 27-letni obrońca przez 4 lata reprezentował klub z Waszyngtonu i wczoraj był bardzo zmotywowany by pokazać się przed dawnymi kolegami.

Wizards rozpoczęli dobrze pomimo braku Bradley’a Beala. Pierwszoroczniak nadwyrężył nadgarstek, a jego miejsce w podstawowym składzie zajął Garrett Temple. Co prawda po 6 minutach przegrywali 10-17, ale zdobyli kolejne 9 punktów i przed końcową syreną mieli trzypunktowe prowadzenie.

Nic wówczas nie zapowiadało tego, że w drugiej kwarcie zupełnie się rozsypią. Goście zdobyli zaledwie 11 punktów popełniając masę błędów i głupich strat (ofensywny faul, kroki, przekroczony zegar rzutowy). Sixers tymczasem cały czas grali równo, a szczególnie dobrze radził sobie duet podkoszowych Lavoy AllenThaddeus Young.

W drugiej połowie mimo ambitnej postawy Martella Webstera (w trzeciej kwarcie zdobył wszystkie ze swoich 15 punktów) Wizards nie udawało się cały czas zbliżyć na mniej niż dwa punkty, a im było bliżej końca meczu tym pewniej mogli cię czuć miejscowi.

Dziewięć punktów Jrue Holiday’a w ostatnich 12 minutach wystarczyło by przypięczętować wygraną i dać miejscowym kibicom jeszcze nadzieje na Playoff. Sixers mają w tej chwili 3 mecze straty do Celtics.

Wspomniany Nick Young bardzo pozytywnie zareagował na decyzję trenera Collinsa by dać mu DNP w meczu przeciwko Rockets 12 stycznia. Od tej pory gra ewidentnie lepiej zdobywając blisko 14 punktów na mecz.

Innym graczem, który zasługuje ostatanio na wyróżnienie jest Emeka Okafor. 30-letni podkoszowy w trzech ostatnich zawodach notował kolejno 15 punktów i 16 zbiórek, 23 punkty i 15 zbiórek, a także 15 punktów i 17 zbiórek (wczoraj). Całkiem nieźle.

Pozostałe notatki:

• Jason Richardson opuścił kolejne zawody i wkrótce uda się do Colorado by uzyskać kolejną opinię lekarską w sprawie swojego lewego kolana.
  • Damien Wilkins był wczoraj niedostępny do gry z powodu przyczyn osobistych.
  • Wizards przegrali 5 ostatnich spotkań w Filadelfii.