Aldridge załatwił Mavs.

LaMarcus Aldridge poprowadził Blazers podczas trzeciej i czwartej kwarty, a jego zespół odrobił 21-punktową stratę w meczu z Dallas Mavericks, odnosząc 23. zwycięstwo w sezonie.

Podkoszowy Smug popisał się jednym z najlepszych występów w sezonie, zaliczając 29pkt i 13zb. Dzielnie sekundował mu autor 25. double-double w rozgrywkach, JJ Hickson (26pkt i 15zb). Aldridge najpierw popisał się pierwszym trzypunktowym trafieniem w sezonie, by po chwili stać się jeszcze większym bohaterem (do tego spotkania miał 0-9 zza łuku w rozgrywkach).

Kiedy wydawało się, że to goście doprowadzą do dogrywki w Rose Garden – po trójce Dirka Nowitzkiego było 104-104 – lider Blazers popisał się buzzer beaterem.

Niechlubnym bohaterem okazał się OJ Mayo, który popełnił faul w ataku, a ten z kolei skuktował porażką Mavs.

Aldrige przeciwko Mavs świetnie spisywał się w grze blisko kosza i w tzw. post up zaliczył 6 z 9 rzutów , w tym game winnera. Blazers dzięki świetnej postawie podkoszowych zaliczyli rekordowe w sezonie 38 oczek na przestrzeni 3 kwarty. Natomiast Aldridge i Hickson przeszli do wielkiej historii klubu, stając się pierwszym duetem od czasów Clyde’a Drexlera i Jerome’a Kersey’a (grudzień 1987) mającym na koncie po minimum 26pkt i 13zb.

Co ciekawe gracze Terry’ego Stottsa po raz dziesiąty w 67. sezonie potrafili przegrywać przed przerwą by ostatecznie wygrać spotkanie.

BTW. spójrzcie na film i akcję z końcówki 2.kwarty, kiedy jednocześnie na boisku znalazło się 6. graczy MAVS;-)!

Wynik: 106-104 dla Blazers

Punkty: Aldridge 29, Hickson 26, Matthews 17 oraz Nowitzki 26, Collison 17, Mayo 15, Marion 12.