Gelabale w drodze do NBA i Minnesoty.

Autor: Quentin

Francuski skrzydłowy – Mickael Gelabale jest bliski porozumienia w sprawie kontraktu z „Leśnymi Wilkami”. Jeśli 30 latkowi uda się podpisać kontrakt z klubem NBA zrealizuje w ten sposób cel, jakim było dostanie się z powrotem do ligi w USA. Zawodnik przede wszystkim uchodzi za świetnego strzelca dystansowego i to jest to coś, czym przyciągnał swoją uwagę sterników z Minnesoty.

Przed kilkunastoma dniami agent zawodnika wysłał zgłoszenie do wszystkich 30 klubów ligi NBA, że jego klient jest zainteresowany grą w lidze..

I o dziwo zgłosił się chętny. Są nimi właśnie Timberwolves, którzy są w stanie zaoferować graczowi 10 dniowy kontrakt. Poinformował o tym prezes klubu Basket Valencia, Vicente Sola. Gelabale był do niedawna partnerem z drużyny naszego Thomasa Kelatiego, reprezentanta Polski. Notował tam w 5 spotkaniach 11.8pkt oraz 3.6zb na mecz. Oto jego mała próbka umiejętności:

W sezonie 2006/07 reprezentował barwy Seattle Supersonics, gdzie w 70 spotkaniach miał 4.6pkt oraz 2.5zb na mecz.

2 komentarze

  1. kosmos111 pisze:

    Żelawalę, jak to mówią komentatorzy na eurobaskecie…

    Wszechstronny gracz, ale nie oszukujmy się… czarnoskóry w Minnesocie? :D

  2. Fideljo pisze:

    haha, no właśnie włodarze Timb. łamią swój stereotyp. A na poważnie Minnesocie strasznie jest potrzebny ktoś straszący rzutem na obwodzie. W eurolidze myślę, że jest kilku grajków, którzy by się nadawali do NBA, więc jest skąd brać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *