Bulls wzmacniają obwód Mistrzem rzutów za trzy.

6-krotni Mistrzowie NBA od dłuższego czasu i po odejściu Kyle’a Korvera mają spory ból głowy, a najbardziej doskwiera on Tomowi Thibodeau. Otóż Chicago Bulls wskutek nierównej formy Kirka Hinricha, słabej dyspozycji przy wejściach z ławki Marco Belinellego oraz przy ciągłych urazach Ripa Hamiltona, są najrzadziej w lidze trafiającymi zza łuku. Średnio w każdym spotkaniu the Bulls – będący sklasyfikowani na 30. pozycji w lidze – trafiają 4.5 trójki w meczu. Nie ma innej, gorszej ekipy, trafiającej mniej niż 5 trójek na mecz.

Kiedyś w Chicago mając w składzie Bena Gordona nie martwiono się o seryjne zdobywanie punktów z dystansu. Po lactach słabszej gry byłych Mistrzów Tom Thibodeau namówił na przeprowadzkę do Illinois ex strzelca Sixers i Jazz, Kyle’a Korvera. W tym sezonie, wskutek byczych oszczędności zrezygnowano z usług skrzydłowego, a powstałą przy jego odejściu lukę próbowano zalepić duetem Belinelli – Radmanović. O ile Włoch gra bardzo nierówno, o tyle Serb praktycznie nie wstaje z ławki..

Patrząc na 18 pozycję Bulls pod względem skuteczności w rzutach zza łuku, 34.7%, możnaby odnieść wrażenie, że część graczy jak Luol Deng, Kirk Hinrich i Marco Belinelli mogliby częściej pokusić się o dystansowe próby. Niestety jak wiecie na dziś brakuje w tym składzie kogoś, kto wziąłby na siebie dwóch obrońców – swoją szybką penetracją w strefę obronną rywala – i odrzucił do niekrytego kolegi. Ponadto większość teamów NBA przy wolniej przechodzących  – bez Derricka Rose’a – do ataku Bykach, doskonale zdaje sobie sprawę na kogo wyraźniej trzeba zwrócić uwagę, przy lini 7.24m.

By poszerzyć swoje możliwości ofensywne i poprawić wskaźniki przestrzennego grania Chicago Bulls przechwycili Mistrza rzutów za 3pkt, przy okazji All Star Weekend 2009, Daequana Cooka. Mierzący 193cm wzrostu obwodowy, to 21. wybór draftu z 2007 roku, który podczas tego sezonu rozegrał 16 spotkań w barwach Houston Rockets. Podczas kariery notuje on średnią punktową na poziomie 6.9. Za trzy trafia ze skutecznością 36,5% , ale jego mankamentem jest słaba gra w defensywie, a wydaje się, że to z postawą w obronie najwięcej problemów  ma, podczas 67. sezonu, trener Thibodeau (mecze z Rockets, Bobcats czy Knicks pokazały nam słabości jej) . Poniżej highlights z jego życiowego występu, jeszcze w barwach Heat (grał też dla OKC Thunder).

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *