Rozkład jazdy z C+

Canal+SportHD_2009

Mecz wieczoru: Los Angeles Lakers (15-16) – Los Angeles Clippers (25-8) – transmisja w Canal + Sport HD o godz. 4.30. Powtórka jutro o 9.45 w tym samym kanale.

 [youtube=http://youtu.be/tIZhMHp8Ivs&w=585]

Liderzy zespołów (średnie na mecz): Lakers – Clippers

Punkty: Kobe Bryant (30,3) – Blake Griffin (17,4)

Zbiórki: Dwight Howard (11,9) – Blake Griffin (8,7)

Asysty: Steve Nash (8) – Chris Paul (9,2)

Przechwyty: Metta World Peace (1,6) – Chris Paul (2,7)

Bloki: Dwight Howard (2,6) – DeAndre Jordan (1,6)

Ostatnie 5 spotkań:

Lakers: Warriors (Z), Knicks (Z), Nuggets (P), Blazers (Z), 76ers (P)

Clippers: Celtics (Z), Jazz (Z), Jazz (Z), Nuggets (P), Warriors (P)

Z – zwycięstwo, P – porażka

Pozostałe spotkania:

Sacramento Kings (12-20) – Toronto Raptors (12-20) – godz. 1.00

Raptors grają już 10 spotkań z rzędu bez Bragnianiego, 4 bez Valanciunasa i 2 bez Kleizy. Mimo tego dalej wygrywają, grają najlepszą koszy kwokę w sezonie, a od 14 grudnia wygrali 8 z 9 spotkań.

Brooklyn Nets (17-15) – Washington Wizards (4-26) – godz. 1.00

To będzie powrót Andray’a Blatche do Waszyngtonu. Po tym jak w zeszłych rozgrywkach rozegrał chyba najgorszy sezon w karierze i stał się ofiarą amnestii, nikt nie chciał go zatrudnić. Ryzyko podjęli Nets i jest to jeden z najlepszych transferów tego sezonu. Widać, że skrzydłowy odżył na Brooklynie i pewnie będzie chciał pokazać Wizards, że za szybko z niego zrezygnowali.

Cleveland Cavaliers (7-26) – Charlotte Bobcats (8-23) – godz. 1.00

Cavs grają już 8 mecz z rzędu bez Varejao, który pauzuje ze względu na kontuzję kolana. I tak mówi się, że Brazylijczyk może zostać wkrótce wytransferowany, więc Cavaliers ogrywają na razie swojego rezerwowego centra Zellera. Debiutant zastępuje w pierwszej piątce Varejao i jak dotąd spisuje się bardzo dobrze notując średnio 11,6 punktów i 7 zbiórek.

Atlanta Hawks (20-10) – Detroit Pistons (12-220 – godz. 1.30

Pistons notują jak dotąd najlepszą serię w sezonie, trzech zwycięstw z rzędu, a z ostatnich 6 spotkań przegrali tylko jedno – z… Hawks.

Chicago Bulls (17-13) – Miami Heat (22-8) – godz. 2.00

Carlos Boozer w ostatnich trzech meczach zdobywa średnio 21,7 punktów i 12,3 zbiórek. Średnie naprawdę imponujące, ale zobaczymy jak poradzi sobie z Heat przeciwko którym w 5 ostatnich meczach tylko raz rzucił więcej niż 10 punktów.

Indiana Pacers (19-13) – Boston Celtics (14-17) – godz. 2.00

Kiedy Paul George zdobywa minimum 20 punktów w meczu Pacers mają bilans 9-2. Jego dobra postawa strzelecka może się dzisiaj bardzo przydać zespołowi z Indiany, ponieważ przegrali oni 11 z ostatnich 13 meczów na wyjeździe z Celtics

Portland Trail Blazers (16-15) – Memphis Grizzlies (20-9) – godz. 2.00

Zach Randolph bardzo dobrze spisuje sie przeciwko swojemu byłemu klubowi. Zdobywa w meczach z nimi średnio 21,3 punktów i 11,2 zbiórek i są to jego najlepsze wyniki niż przeciw innym klubom w lidze. Jego indywidualna gra nie ma jednak wpływy na wyniki drużyny, bowiem Grizzlies przegrali 5 z 6 ostatnich meczów z Blazers

Philadelphia 76ers (15-18) – Oklahoma City Thunder (24-7) – godz. 2.00

Kevin Durant w ostatnich 6 spotkaniach przeciwko Sixers zdobywa średnio 30,7 punktów, natomiast Westbrook w ostatnich 4 27,5. Jeśli ta dwójka zagra dziś na takim samym poziomie o zwycięstwo nie powinno być trudno, tym bardziej, że Sixers przegrali 10 z ostatnich 12 meczów na wyjeździe.

Houston Rockets (18-14) – Milwaukee Bucks (16-14) – godz. 2.30

Monta Ellis lubi grać przeciwko Rockets. W ostatnich pięciu spotkaniach rzuca im średnio 31,7 punktów.

Utah Jazz (16-17) – Phoenix Suns (12-21) – godz. 3.00

Jeśli Suns dziś wygrają będzie to ich 2000 wygrana w historii klubu. Szybciej tą granicę przekroczyli tylko Celtics, Lakers i Sixers.

Dawid Ciepliński

Fan koszykówki od 1997 roku, kiedy jako dziesięciolatek obejrzał na żywo swoje pierwsze finały NBA pomiędzy Utah Jazz i Chicago Bulls. Od 1999 roku wierny kibic Los Angeles Lakers.

1 Odpowiedź

  1. Seweryn pisze:

    Kevin Durant w ostatnich 6 spotkaniach przeciwko Sixers zdobywa średnio 90,7 punktów :D Nie żebym się czepiał ale fajnie to wygląda :P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *