Vasquez i Ellis graczami tygodnia #9.

Autor: Rafał Kamieński „Afek”

NBA ogłosiła właśnie dwóch najlepszych graczy ubiegłego tygodnia we dwóch Konferencjach. Na Wschodzie nagrodę tę zgarnął Monta Ellis z Milwaukee Bucks, a na Zachodzie najlepszym graczem okazał się być rozgrywający New Orleans Hornets – Greivis Vasquez.

Dla Wenezuelczyka jest to pierwsza taka nagroda w jego w 2.5-letniej karierze na parkietach NBA. Od poniedziałku do niedzieli Vasquez poprowadził zespół do 2 zwycięstw i 1 porażki. Podczas tego całego tygodnia notował na swoim koncie średnio 21 punktów, 10 asyst (najwięcej w całej lidze), 6.3 zbiórek i 1.7 przechwytów. Rzucał również na 53% skuteczności. Rozgrywający Hornets miał w tym tygodniu wyśmienite spotkanie przeciwko Orlando Magic, kiedy to zdobył career-high 27 punktów do których dorzucił 8 asyst i 6 zbiórek. Później w meczu z Toronto Raptors był bardzo blisko pierwszego triple-double, bowiem zgromadził 20 punktów, 14 asyst i 9 zbiórek. W ostatnim meczu w ubiegłym tygodniu w meczu z Charlotte Bobcats miał 16 punktów, 8 asyst i 4 przechwyty.

Greivis Vasquez w sezonie 2012/2013 rozegrał 30 spotkań, dostaje średnio na mecz 34 minut podczas których zdobywa 13.5 punktów, 8.8 asyst, 4.4 zbiórek i rzuca na 43% skuteczności. Jest również czwartym najlepszym asystującym w całej lidze.

Monta Ellis poprowadził Milwaukee Bucks to wygranych nad Brooklyn Nets i Miami Heat. Średnie tygodnia obrońcy oscylowała wokół 21pkt, 8as i 4przech. To pierwsze tego typu wyróżnienie dla niego w tych rozgrywkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *