Flopy #7

Po dłuższej nieobecności, wracamy z flopami w NBA. Tym razem liga wystosowała aż trzy nowe ostrzeżenia. Pierwsze z nich otrzymał Tony Parker.

28 grudnia, mecz z Houston Rockets, 4 kwarta. Po niecelnym rzucie Jeremy’ego Lina, Parker chciał zebrać piłkę ale poczuł lekkie klepnięcie w plecy. Tony gwałtownie podrzucił ręce do góry i zachował się jakby Toney Douglas popchnął go przy zbiórce.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=ranX_ggQBtM&w=585]

Najgorsze dla Tony’ego Parkera jest to, że:
a) piłka wyleciała za boisko
b) sędziowie nie odgwizdali żadnego faulu
c) liga zauważyła dziwne zachowanie gracza Spurs

26 grudnia, mecz z Memphis Grizzlies, 4 kwarta. Royal Ivey broni przeciwko Jerrydowi Baylessowi, który wchodzi na połowę Sixers. Nagle Ivey nadziewa się na poprawną zasłonę postawioną przez Darella Arthura.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=2O26Uo4PcFQ&w=585]

Jak widać na filmie, różnica była pięciopunktowa, wiec Royal pomyślał, że wywalczy piłkę dla drużyny. Zawodnik Sixers bardzo przyłożył się do sprzedania faulu, robiąc niepełny piruet i przewracając się z impetem zupełnie nieadekwatnym do zaistniałego kontaktu ze strony Arthura. Może chciał wskoczyć na pierwsze miejsce listy flopów? Miejsce od dłuższego czasu okupowane przez Donalda Sloan’a z Cleveland Cavaliers.

Ten sam dzień, mecz z New Orleans Hornets, 3 kwarta. Gustavo Ayon chyba przygotowuje się do głównej roli w filmie biograficznym o Vlade Divac’u. Tak bardzo był podobny do Vlade przy symulowaniu faulu podczas gdy Robin Lopez ustawiał się w post-upie.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=rMmdxvSaHUY&w=585]

Parker, Ivey and Ayon dołączają do listy 9 graczy oskarżonych o symulowanie:
Omer Asik, Chauncey Billups, Zaza Pachulia, Gerald Wallace, Reggie Evans, Patrick Patterson, Kevin Martin, Donald Sloan i J.J. Barea.
Wallace i Evans musieli zapłacić już pierwszą karę w wysokości 5 tys. dolarów, jako że obaj zostali złapani dwa razy. Trzecie udokumentowane symulowanie tych graczy będzie ich kosztowało 10 tys. dolarów.

W poprzednim odcinku

Zasady karania symulantów

2 komentarze

  1. tmht pisze:

    dziwi mnie, ze na tej liscie ciagle nie ma Carmelo albo Dwayna Wade’a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *