Gortat blisko double-double. Suns dostali lekcję basketu od Clippers

640px-Los_Angeles_Clippers_logo.svgphoenix-suns-logo1Autor: Jacek Konsek / SportoweFakty

Phoenix Suns nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z Los Angeles Clippers, przegrywając 77:103. Marcin Gortat zdobył osiem punktów i miał 12 zbiórek.

Marcin Gortat na parkiecie przebywał 28 minut. Zdobył osiem punktów (4/7 z gry) – wszystkie w premierowej kwarcie. Miał ponadto 12 zbiórek, trzy asysty i blok.

Tego dnia na parkiecie w Phoenix rządzili przyjezdni, którzy wygrali 13 mecz z rzędu! Już w drugiej kwarcie Clippers odskoczyli na kilkunastopunktową przewagę, a w drugiej połowie mieli nawet 30 oczek przewagi. Co ciekawe, była to pierwsza wygrana LAC w Phoenix od 2007 roku.

– Koszykówka w ich wykonaniu to prawdziwe show z alley-oopami oraz fantazyjnymi zagraniami. Mogą sobie nawet pozwolić na kilka złych zagrań czy strat, my nie możemy. Musimy grać to co nam wskazał trener i realizować jego założenia – powiedział po meczu Gortat.

23 punkty dla zwycięzców uzbierał Blake Griffin, oczko mniej dołożył Jamal Crawford a Chris Paul oprócz 17 punktów rozdał także 13 asyst.

Jared Dudley z 19 punktami okazał się najlepszym strzelcem Słońc, które w trzech ostatnich kwartach rzucały na skuteczności 29,8 proc.!

Mecz, mimo świątecznej atmosfery, był bardzo nerwowy. Sędziowie rozdali aż sześć przewinień technicznych. Dwa z nich otrzymał szkoleniowiec Suns Alvin Gentry, który jeszcze w pierwszej połowie został wyrzucony z ławki trenerskiej.

Suns z bilansem 11-17 zajmują 13. miejsce w Konferencji Zachodniej. W środę czeka ich starcie z równie silnymi New York Knicks.

Phoenix Suns – Los Angeles Clippers 77:103 (24:28, 19:30, 17:33, 17:12)

(J. Dudley 19, L. Scola 11, M. Morris 10 – B. Griffin 23, J. Crawford 22, C. Paul 17)

Komentarze do wpisu: “Gortat blisko double-double. Suns dostali lekcję basketu od Clippers

1. Hehe, bo od kiedy dostał taktyka to się boja podejść ;)