Bucks zmorą Celtics

bucksboston-celtics-logoAutor: Hubert Krzywda / Koszykówka.net

Jeszcze nie tak dawno Milwaukee Bucks pokonali u siebie po zaciętym meczu Boston Celtics. Tamto spotkanie rozpoczęło się od runu 17:0 dla Celtów, jednak ostatecznie przegrali to spotkanie.

Tym razem Paul Pierce (w ostatnich dniach dysponujący świetną formą; 35 punktów i 12 zbiórek tej nocy) i jego towarzysze także musieli uznać wyższość rywali, którzy wygrali 6 z  ostatnich ośmiu spotkań.

Paul dwoił się i troił na parkiecie robiąc co tylko w jego mocy, by ten mecz wygrać. Niestety nie miał wsparcia z Kevinie Garnecie (6/22 z gry) oraz kreującego się na lepszego niż Ray Allen – Jasona Terry. Obrońca ten miał fatalny mecz, w którym trafił z gry raz na 15 prób.

Przyzwoite zawody rozegrał Jeff Green, jednak uderzony w twarz w walce o zbiórkę przez Ilyasovę opuścił parkiet. Swoje zrobił Rondo, który rozdał 11 końcowych podań.

Goście, którzy dali doprowadzić Celtom do dogrywki za sprawą rzutu z dystansu Pierce’a na 2,5 sekundy przed końcem znacznie lepiej spisali się w dogrywce, umiejętnie wykorzystując szybkość swoich „małych” oraz waleczność na tablicy Sandersa. Skrzydłowy „Kozłów” zakończył mecz imponującym dorobkiem 17 punktów i 20 zbiórek.Ellis dołożył 27pkt/7zb/5as a Jennings 12pkt/11zb/8as.

Daliśmy im zbyt duży kredyt. W tym sezonie pobili nas już trzeci raz – powiedział po meczu „Doc” Rivers.

1 Odpowiedź

  1. Można śmiało powiedzieć, że cała pierwsza piątka poza Piercem zawaliła mecz. Myślałem, że jak doprowadzili do dogrywki ze stanu 80-88 na 30 kilka sekund do końca, to pójdą za ciosem. Nic z tego. Gernett – Terry – Rondo trafiali razem 10 na 45 z gry. Pod górkę dzisiaj mieli Celtics, ale przy takiej dyspozycji pierwszej piątki w sumie nie można mieć pretensji do losu. Trzeba jednak oddać sprawiedliwość, że sędziowie nieco pomogli Bucks wywalając za 6 przewinień Sullingera (przynajmniej 2 jego przewinienia były niesłuszne), który rozgrywał niezły mecz na tablicy. Właśnie tego zabrakło w 4 kwarcie i dogrywce. Celtics znowu przegrali bardzo wyraźnie na desce, choć do przerwy było nieźle. Dodatkowo Ellis trafiał dzisiaj z niesamowitych pozycji. Wiem, że on tak potrafi, ale kilka razy aż złapałem się za głowę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *