KG i Green zrewanżowali się Sixers

Zaledwie dzień po bolesnej porażce w Filadelfii kibice Boston Celtics mogli zobaczyć zupełnie inny zespół. Poprawiona obrona ekipy Doca Riversa sprawiła, że do przerwy goście zdobyli tylko 28 punktów!

To w połączeniu ze skuteczną grą skrzydłowych – Kevina Garnetta i Jeffa Greena wystarczyło by nie pozostawić złudzeń w TD Garden.

Drużyna Bilans I kw. II kw. III kw. IV kw. Wynik
Philadelphia 76ers 11-9 16 12 29 22 79
Boston Celtics 11-9 24 24 22 22 92

W skrócie

Celtics już od pierwszego gwizdka sprawiali wrażenie bardziej zmotywowanych. Agresywnie zawody rozpoczął Paul Pierce, a swój pierwszy rzut trafił mający wielkie problemy w Filadelfii Jason Terry.

Z drugiej strony gra Sixers przypominała trochę końcówkę wczorajszego meczu. Goście  zbyt długo dryblowali z piłką wchodząc w ofensywną zagrywkę dopiero przy kilku sekundach na zegarze. To sprawiało, że większość rzutów oddawali z nieprzygotowanych pozycji, a to od razu rzutuje na skuteczności.

Po chwili na placu gry zameldował się Jeff Green, a to oznaczało jeszcze więcej problemów przyjezdnych. Doug Collins nie miał odpowiedzi na silnego, wysokiego i szybkiego skrzydłowego, który raz za razem mijał swojego obrońcę i atakował obręcz. Takie akcje musiały wywoływać uśmiech u Doca Riversa ponieważ Green dodaje jego drużynie bardzo dużo uniwersalności, a jego ścinanie pod kosz otwiera grę dla Pierce’a, Terry’ego i innych strzelców na obwodzie.

Pozbawieni wciąż kontuzjowanego Nicka Younga goście nie mieli pomysłu jak rozerwać szczelną defensywę Bostonu. Celtics bardzo dobrze zamknęli strefę pomalowaną, świetnie poruszali się na nogach i bardzo aktywnie grali rękami co jeszcze dodatkowo utrudniało podania bliżej kosza.

W końcówce kwarty uaktywnił się Kevin Garnett, który spokojnie, nie forsując niepotrzebnych rzutów powiększał przewagę gospodarzy. Do przerwy wynik wskazywał 28-48 i biorąc pod uwagę klasę i doświadczenie Celtów, a także słabiutką grę Sixers tego wieczora można było spokojnie stwierdzić, że jest już po emocjach.

W trzeciej kwarcie mieliśmy mini-pojedynek KG i Younga, którzy wymieniali się koszami. Gościom udało się zmniejszyć przewagę Bostonu, ale gdy zbliżyli się na 8 punktów po zrywie 13-0 Rivers i Celtics błyskawicznie zareagowali. Gra momentalnie się poprawiła, a Sixers stracili wiarę w końcowy sukces.

Widząc przebieg meczu obaj szkoleniowcy postanowili dać pograć więcej zmiennikom. Dzięki temu mogliśmy dłużej pooglądać choćby Maalika Waynsa (dobre 10 minut) czy Chrisa Wilcoxa (bardzo aktywny pod obiema obręczami).

Rajon Rondo otarł się o drugie triple-double z rzędu. Rozgrywającemu Bostonu zabrakło tylko 3 punktów i 1 zbiórki.