Rozkład jazdy z C+

Po wczorajszych dwóch meczach dzisiaj na rozkładzie aż 12 spotkań. Nie powinniście się zatem nudzić.

Mecz wieczoru: Los Angeles Lakers (9-10) – Oklahoma City Thunder (15-4) – transmisja w Canal + Sport HD o 3.30. Powtórka jutro o godz. 10.00 w tym samym kanale.

To będzie rewanż za ostatni półfinał Konferencji Zachodniej w play-off. Przynajmniej dla Kobego Bryanta. Chyba nikt, tak jak on nie będzie chciał wygrać dzisiejszego spotkania.

Lakers już od dwóch spotkań muszą sobie radzić bez Pau Gasola w składzie. Dzisiaj, ze względu na kontuzję kolan, prawdopodobnie znów nie ujrzymy go na parkiecie. Z absencji Hiszpana korzysta Antawan Jamison, który zastępuje go w pierwszej piątce i jak do tej pory zdobywa średnio 15 punktów w meczu. To więcej niż średnia Gasola w całym sezonie – 12.9.

Ponadto to spotkanie będzie pełne ciekawych match-upów. Perkins vs. Howard, czyli najlepszy obrońca na najlepszego centra w lidze. Ciekaw jestem jak Ibaka będzie sobie radził z lubiącym biegać trochę dalej od kosza Jamisonem. Jak Wolrd Peace będzie się starał zatrzymać strzeleckie zakusy Duranta i odwrotnie jak Sefolosha poradzi sobie z Bryantem. Szkoda tylko, że na boisku nie będzie Nasha, bo wtedy moglibyśmy oglądać jak Kanadyjczyk nie radzi sobie w obronie z Westbrookiem. Choć jeśli przyjdzie do ewentualnego pojedynku w play-offach, to pewnie rozgrywającym Thunder w obronie zajmie się Bryant, jak to miało już miejsce, kiedy to Derek Fisher wychodził w pierwszej piątce Lakers.

Kobe jest najlepszym strzelcem ligi ze średnią 28 punktów na mecz, ale Lakers mają bilans 1-7, kiedy rzuca on 30 lub więcej punktów w spotkaniu.

Bryant w ostatnim meczu z Hornets osiągnął granicę 30 000 punktów w karierze w wieku 34 lat. Durant ma 10 lat mniej, a już ma na kocie ponad 10 000 punktów i osiągnął ją jako drugi najmłodszy gracz w historii ligi. Gdym miał wybrać jednego zawodnika, ze wszystkich biegających w tym sezonie po parkietach NBA, który powtórzy wyczyn Kobego ze środy, to bez żadnych wątpliwości byłby to Durant, który po pierwszych 5 sezonach w lidze miał już na koncie 9978 punktów, podczas gdy Bryant w takim samym czasie zdobył ich 6178. A kogo wy byście wybrali?

Liderzy zespołów (średnie na mecz): Lakers Thunder

Punkty: Kobe Bryant (28) – Kevin Durant (26,5)

Zbiórki: Dwight Howard (11,2) – Kevin Durant (8,5)

Asysty: Kobe Bryant (4,9) – Russell Westbrook (8,7)

Przechwyty: Kobe Bryant , Metta World Peace (1,6) – Russell Westbrook (2,1)

Bloki: Dwight Howard (2,8) – Serge Ibaka (3,3)

Ostatnie 5 spotkań:

Lakers: Pacers (P), Nuggets (Z), Magic (P), Rockets (P), Hornets (Z)

Thunder: Bobcats (Z), Rockets (Z), Jazz (Z), Hornets (Z), Nets (Z)

Z – zwycięstwo, P – porażka

Pozostałe spotkania:

Boston Celtics  (10-8) – Philadelphia 76ers (10-8) – godz. 1.00

Rondo vs. Holiday. Pojedynek dwóch najlepiej asystujących rozgrywających na Wschodzie powinien być ozdobą całego spotkania.

Denver Nuggets (9-10) – Indiana Pacers (10-9) – godz. 1.00

Pacers mają dodatni bilans po raz pierwszy od ponad miesiąca. Ciekawe jak długo uda im się go utrzymać?

Golden State Warriors (11-7) – Brooklyn Nets (11-6) – godz. 1.30

Nets zagrają już czwarty mecz bez Lopeza i najbardziej zdaje się na tym korzystać Andray Blatche, który zastępuje go w pierwszej piątce i zdobywa średnio 17,7 punktów i 9,3 zbiórek na mecz. To naprawdę ten sam zawodnik co w poprzednim sezonie, kiedy grał w barwach Wizards?

Washington Wizards (2-13) – Atlanta Hawks (10-5) – godz. 1.30

Josh Smith zdobywa średnio 20 punktów i 11,3 zbiórek na mecz w ostatnich jedenastu spotkaniach przeciwko Wizards.

Chcicago Bulls (9-8) – Detroit Pistons (6-14) – godz. 1.30

Tayshaun Prince w ostatni meczu przeciwko Warriors błysnął formą strzelecką i zdobył 24 punkty, co jest jego rekordem sezonu. Ciekawe czy zachowa podobną formę w spotkani z Bulls, przeciwko którym w ostatnich dwóch meczach rzucił tylko 11 punktów na 26 proc. skuteczności.

Memphis Grizzlies (13-3) – New Orleans Pelicans Hornets (5-12) – godz. 2.00

Hornets rzucają najmniej punktów w lidze u siebie – 87,9. To jeszcze mniej, niż zdobywają przeciwnicy Grizzlies w tym sezonie – 91,3.

Cleveland Cavaliers (4-15) – Minnesota Timberwolves (8-9) – godz. 2.00

Wolves trafiają z linii rzutów wolnych ze średnią 71,1 procent na mecz. To czwarty… od końca wynik w całej lidze. Kiedy jednak rzucają powyżej 80 proc. mają bilans 4-0.

Charlotte Bobcats (7-10) – Milwaukee Bucks (8-9) – godz. 2.30

Bucks po porażkach z Hornets i Spurs mają w tym sezonie po raz pierwszy ujemny stosunek zwycięstw i porażek. Po świetnym starcie (6-2) w kolejnych 9 spotkaniach wygrali tylko 2 razy.

Houston Rockets (9-8) – San Antonion Spurs (15-4) – godz. 2.30

Po bardzo efektownym zwycięstwie u siebie z Lakers dzisiaj Rockets będą się starali uniknąć szóstej porażki z rzędu w San Antonio.

Toronto Raptors (4-15) – Utah Jazz (10-10) – godz. 3.00

Raptors mają za sobą serie ośmiu porażek na wyjeździe. Ostatni tak słaby bilans osiągnęli na przełomie stycznia, lutego i marca 2011 roku, kiedy to przegrali 14 spotkań z rzędu na wyjeździe.

Orlando Magic (7-11) – Sacramento Kings (5-12) – godz. 4.00

Magic mają bilans 0-8, kiedy trafiają cztery lub mniej rzutów za trzy punkty w meczu.

Dawid Ciepliński

Fan koszykówki od 1997 roku, kiedy jako dziesięciolatek obejrzał na żywo swoje pierwsze finały NBA pomiędzy Utah Jazz i Chicago Bulls. Od 1999 roku wierny kibic Los Angeles Lakers.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *