Rozkład jazdy, dzień trzydziesty siódmy

Po dwóch dniach przerwy powracam z rozkładem jazdy. Dzisiaj aż 11 spotkań, także jest co oglądać.

Mecz wieczoru: Denver Nuggets (9-9) – Atlanta Hawks (9-5) – godz. 2.00

Josh Smith obchodzi dzisiaj 27 urodziny. Chyba nie będzie dla niego lepszego prezentu niż zwycięstwo w dzisiejszym meczu z Nuggets.

Gdybym miał kogoś zachęcić do oglądania NBA to z pewnością poleciłbym mu to spotkanie jako pierwsze. Oba zespoły lubią biegać, grają bardzo efektownie i co najważniejsze – zdobywają dużo punktów.

Nuggets w ostatnich 7 spotkaniach osiągali granicę 100 punktów w meczu, a i Hawks nie ustępują im pod tym względem i w poprzednich 5 meczach 4-krotnie przekraczali setkę.

Dzisiaj może czekać nas dużo ciekawych pojedynków w pomalowanym, a Denver swoją szanse na zwycięstwo powinni upatrywać przede wszystkim walcząc o zbiórki w ofensywie (1 miejsce w lidze – 15,4 zbiórki na mecz w ataku) i w punktach drugiej szansy (18,4 na mecz – również 1 miejsce w lidze).

Hawks w ostatnich pięciu meczach zdobywają średnio 102,2 punktów na mecz, a Nuggets mają bilans 0-7, kiedy przeciwnik rzuca im minimum 102 punkty.

Liderzy zespołów (średnie na mecz): Nuggets – Hawks

Punkty: Danilo Gallinari (15,5) – Josh Smith (16,1)

Zbiórki: Kenneth Faried (10,5) – Al Horford (9,5)

Asysty: Ty Lawson (7,2) – Jeff Teague (7,1)

Przechwyty: Ty Lawson (1,9) – Jeff Teague (1,8)

Bloki: Javal McGee (1,8) – Josh Smith (2,4)

Ostatnie 5 spotkań:

Nuggets: Wizards (Z), Bobcats (Z),Clippers (Z), Bobcats (Z), Cavaliers (P)

Hawks: Hornets (Z), Jazz (P), Warriors (P), Lakers (P), Raptors(Z)

Z – zwycięstwo, P – porażka

Pozostałe spotkania:

New York Knicks (12-4) – Charlotte Bobcats (7-9) – godz. 1.00

Knicks wygrali 7 z ostatnich 9 spotkań z Bobcats, którzy od momentu uzyskania bilansu 7-5 przegrali już 4 kolejne mecze i jest to ich najdłuższa taka seria w tym sezonie.

 Portland Trail Blazers (8-10) – Indiana Pacers (9-9) – godz. 1.00

Dzisiejszym meczem z Pacers Blazers kończa swoją 7 meczową serię wyjazdową. Na razie mają bilans 2-4, ale są po dwóch meczach, które kończyły się dogrywką, dlatego nie zdziwcie się jeśli dziś ekipie z Portland po prostu zabraknie sił.

Minnesota Timberwolves (8-8) – Boston Celtics (9-8) – godz. 1.30

Po 2 meczowej absencji do składu Celtics wraca Rajon Rondo, który w 3 z 4 ostatnich pojedynków z Wolves notuje średnio 16 asyst na mecz.

Golden State Warriors (10-7) – Detroit Pistons (6-13) – godz. 1.30

Warriors zaczynają dziś 7 meczową serię spotkań z zespołami z Konferencji Wschodniej. Na początek zmierzą się z Pistons, z którymi przegrali na wyjeździe 4 ostatnie mecze i 15 z ostatnich 16.

Chicago Bulls (8-8) – Cleveland Cavaliers (4-14) – godz. 2.00

Derrick Rose vs. Kyrie Irving. Pojedynkiem tych dwóch graczy powinien reklamować się ten mecz. Niestety obaj są kontuzjowani i w takim wypadku czeka nas rywalizacja Kirk Hinrich vs. Jeremy Pargo. To chyba jednak nie to samo.

Los Angeles Lakers (8-10) – New Orleans Hornets (5-11) – godz. 2.00

Jeśli dziś Kobe Bryant rzuci minimum 13 punktów zostanie najmłodszym graczem w historii, który osiągnie barierę 30.000 punktów.

Milwaukee Bucks (8-8) – San Antonio Spurs (14-4) – godz. 2.30

Monta Ellis rzuca średnio 27,4 punktów przeciwko Spurs w ostatnich 8 spotkaniach. Jego popisy indywidualne na nic się jednak nie zdawały, ponieważ za każdym razem jego drużyna przegrywała.

Orlando Magic (7-10) – Utah Jazz (9-10) – godz. 3.00

Magic mają bilans 7-3, kiedy J.J. Reddick rzuca 11 lub więcej punktów i 0-6, kiedy rzuca mniej niż 11.

Toronto Raptors (4-14) – Sacramento Kings (4-12) – godz. 4.00

Raptors są w trakcie 5 meczowej serii po Konferencji Zachodniej. W tym sezonie wygrali tylko jedno z 11 spotkań na wyjeździe, także wielkich szans na poprawę bilansu nie widać.

Dallas Mavericks (8-9) – Los Angeles Clippers (11-6) – godz. 4.30

Chris Paul rzuca przeciwko Mavs 21,8 punktów na mecz w sezonie regularnym. To jego trzecia najwyższa średnia zdobywanych punktów przeciwko jakiemukolwiek zespołowi w NBA.

Dawid Ciepliński

Fan koszykówki od 1997 roku, kiedy jako dziesięciolatek obejrzał na żywo swoje pierwsze finały NBA pomiędzy Utah Jazz i Chicago Bulls. Od 1999 roku wierny kibic Los Angeles Lakers.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *