Ciekawostki statystyczne – 1 grudnia

Phoenix Suns 97:101 Toronto Raptors

• Raptors wreszcie wygrali, przełamując sześciomeczową serię porażek. Suns natomiast przegrali trzeci z czterech dotychczasowych meczów ich serii wyjazdowej, do końca której pozostały jeszcze dwa spotkania. Na tę chwilę Słńca mają bilans 2-7 poza Phoenix.
  • Marcin Gortat zgromadził 14 punktów, 6 zbiórek, 3 bloki. Rozdał także aż pięć asyst, co zdarzyło mu się po raz drugi w karierze (31 XII 2010). Był to 100. start Polaka na parkietach NBA.
  • Toronto zaczęło ten mecz nie najlepiej, trafiając w pierwszej kwarcie tylko 35% rzutów i przegrywając ją 19:25. W drugiej odsłonie świetnie spisywał się jednak drugi unit Raptors, który przeprowadził run 21-9. Ogółem ławka zespołu z Kanady zdobyła 46 punktów (Suns 36). 16 oczek (8 w 4Q) miał Amir Johnson, a 13 (9 ast) Jose Calderon. Co ciekawe – wszyscy starterzy mieli ujemne wskaźniki +/-, natomiast wśród zmienników każdy był na plusie, a aż czterech z pięciu graczy rezerwowych było +11/+12.
  • Dla Raptors było to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, w którym Kanadyjczycy przegrywali po pierwszych 12 minutach gry.
  • Luis Scola zdobywał min. 10 punktów w czterech poprzednich meczach, jednak dziś trafił tylko cztery z trzynastu rzutów z gry, zdobył 8 punktów i popełnił 4 faule w 29 minut (-15, najgorzej w zespole).
  • Kyle Lowry, obecnie startujący PG Raptors, oraz Goran Dragic, podstawowy rozgrywający Suns, byli w latach 2010-2012 kolegami z zespołu Rockets. Dziś Lowry zdobył 15 punktów i zebrał 7 piłek (w tym tę nr 1300 w karierze), natomiast Słoweniec zanotował 13/5/5.
  • Swój debiut w barwach Toronto zaliczył Mickael Pietrus (6 pkt).
  • Słońca wygrały 7 ostatnich spotkań w Toronto, w każdym z nich przekraczając 100 punktów. Raptors wygrali z Phoenix u siebie po raz pierwszy od stycznia 2004. Po przegraniu z Suns 14 meczów z rzędu Raps po raz pierwszy od ośmiu lat wygrali dwa kolejne starcia z nimi. Jeszcze nigdy w swojej historii Toronto nie wygrało z Phx trzech kolejnych spotkań.
  • Raptors w każdym z czterech wygranych póki co meczów zatrzymywali rywali poniżej setki (3-0, gdy poniżej 90 pkt).
  • Suns są 2-10, gdy zdobywając mniej niż 107 punktów.
  • Shannon Brown potrzebuje tylko jednego trafienia do uzyskania 1000 celnych rzutów w karierze.
  • Jared Dudley rozdał swoją 500. asystę w karierze.
  • Lowry przekroczył granicę 10000 rozegranych w NBA minut.
  • Dla Linasa Kleizy był to 400. mecz w karierze.
  • All-time: Suns 23-9 Raptors

Philadelphia 76ers 104:98 Charlotte Bobcats

• Cała pierwsza piątka Sixers przekroczyła dziś próg double-digits. Evan Turner trafił 10 z 15 rzutów i zdobył 25 punktów oraz 10 zbiórek. Jason Richardson aż 14 ze swoich 22 oczek rzucił w czwartej kwarcie.
  • Wracając do występu Turnera – ostatnim graczem 76ers, który zdobył 25 punktów, 10 zbiórek oraz trafił min. dwie trzecie z conajmniej 15 rzutów, był Chris Webber (2005). Występ Turnera był dla Sixers trzecim takim w ostatnich 14 latach (Webber oraz Kenny Thomas 2004). W bazie basketball-reference (od 1985/86) nie odnotowano wcześniej takiego przypadku dla guarda Philly.
  • Evan Turner jest pierwszym obrońcą, który zanotował taki stat-line, od lutego 2011 roku (Kobe).
  • Dla Bobcats takie występy, jak ten dzisiejszy w wykonaniu gracza Philly, nie są czymś  nadzwyczajnym – dokładnie tydzień temu sztuki tej w meczu z Charlotte dokonał Al Horford.
  • Jrue Holiday zdobył 13 punktów. Rozdał też 15 asyst (10 w pierwszej połowie), co jest jego nowym rekordem kariery. Ostatnim graczem Sixers, który miał w jednym meczu taką liczbę asyst, był Andre Iguodala (luty 2011).
  • Holiday w pierwszych 16 meczach sezonu rozdał 151 asyst – tylko jeden gracz 76ers miał więcej asyst po szesnastu spotkaniach (Mo Cheeks, trzy razy).
  • Ławka Philadelphii nie zaprezentowała się tak dobrze, jak ich startujący koledzy. Rezerwowi Szóstek zdobyli 19 punktów – tyle samo, co sam Ben Gordon dla Bobcats (sześciu graczy z double-digits). Poza tym zmiennicy 76ers zebrali tylko 5 piłek i rozdali 6 asyst. Ławka rezerwowych Charlotte uzbierała 41 punktów, 18 zbiórek i 12 asyst.
  • Gordon zdobył w pierwszej połowie 15 punktów w 16 minut.
  • Bismack Biyombo, także rezerwowy, zdobył 14 punktów (wyrównany career-high). Swój rekord kariery wyrównał także Jeff Taylor z 16 punktami.
  • Maalik Wayns zdobył w trzech ostatnich meczach 22 punkty, po tym, jak w sześciu pierwszych uzbierał łącznie tylko dwa.
  • Philly trafiła 51,2% rzutów (58,5% przed przerwą), natomiast Bobcats – 47%.
  • Gracze z Filadelfii opanowali pomalowane, zdobywając stamtąd 56 punktów (28-45 FG). Bobcats z kolei zdobyli 19 punktów z kontrataków (76ers – 4).
  • Dla Sixers była to trzecia kolejna wygrana, z kolei dla Cats – trzecia z rzędu porażka.
  • Szóstki wygrały czwarty kolejny mecz z Bobcats (z czego trzeci kolejny w Charlotte). To ich najdłuższa seria zwycięstw w starciach z Rysiami. Sixers są 9-2 z Charlotte, gdy przekraczają 100 punktów oraz 13-3, gdy zatrzymują Bobcats poniżej setki.
  • All-time: Sixers 16-13 Bobcats

Brooklyn Nets 98:86 Orlando Magic

• Nets rozegrali trzeci w tym miesiącu mecz z Orlando. Wygrali wszystkie. Przed tymi starciami Magicy wygrali z nimi dziesięć meczów z rzędu.
  • Było to piąte kolejne zwycięstwo dla Brooklynu. Dziś grają z Miami, które także trwa w takiej serii. Gdyby Siatki wygrały, sześciomeczowa seria wygranych byłaby ich najdłuższą od marca/kwietnia 2006.
  • Dla Magic była to trzecia przegrana z rzędu.
  • Po piętnastu meczach Nets mają bilans 11-4 – tak dobrego startu w swojej historii jeszcze nie mieli.
  • Nets trafili aż 11 z 20 trójek, z czego sześć na siedem w trzeciej kwarcie. Gerald Wallacezdobył 20 punktów, trafiająć pięć na sześć razy za trzy. Magic na jedenaście prób trafili tylko raz (w poprzednim meczu ze Spurs: 2-15, a w dwóch jeszcze wcześniejszych: 22 trójki).
  • G-Force miał pięć celnych rzutów za trzy po raz drugi w karierze. Poprzedni taki występ miał miejsce w 2005 roku. Dziś Wallace trafił tyle samo trojek, co we wszystkich poprzednich meczach w tym sezonie (5-21).
  • Wszyscy starterzy BKN przekroczyli próg 10 oczek. Joe Johnson zdobył 22 punkty na skuteczności 10-16. Zastępujący kontuzjowanego B. Lopeza Andray Blatche miał 14 punktów i 9 zbiórek. Pod nieobecność Lopeza 26 minut rozegrał Reggie Evans, który zebrał 10 piłek (5 w ataku).
  • Evans po raz piąty z rzędu miał min. 10 zbiórek – za każdym razem z ławki. Tylko jeden gracz Nets miał wcześniej taką serię – Jamie Feick (trzy razy, 1999, najlepsza seria – 8).
  • Tak skuteczni jak Wallace czy Johnson nie byli obrońcy Magic – JJ Redick i Arron Afflalo trafili tylko dwa z 14 rzutów. Dziś nie zagrał Jameer Nelson, który opuścił siódmy mecz w tym sezonie (Magic 1-6).
  • Obie drużyny rozdały razem 42 asysty przy tylko 16 stratach.
  • Andrew Nicholson zdobył 12 punktów w 17 minut. Był to 92. taki występ w historii Orlando.
  • Avery Johnson oraz Jacque Vaughn – trenerzy obu zespołów – jeszcze jako koszykarze grali w San Antonio Spurs pod okiem Gregga Poppovicha.
  • Magic są 0-8, gdy nie zdobywają choćby 90 punktów. Wśród tych porażek znajdują się wszystkie trzy mecze z Nets.
  • Nets są 7-0 w meczach, w których zdobyli 98 oczek oraz 8-0, gdy powstrzymują rywali na max. 90 punktach.
  • All-time: Nets 38-53 Magic

Portland Trail Blazers 78:96 Boston Celtics

• Celtics wygrali aż 18 punktami bez zawieszonego Rajona Rondo.
  • Blazers przegrali wszystkie cztery dotychczasowe mecze ich serii wyjazdowej (zostały jeszcze trzy). Póki co, bilans PTB w meczach na wyjeździe wynosi 2-7.
  • C’s wygrali trzy z czterech ostatnich meczów.
  • Portland trafiło niecałe 35% rzutów (Batum 2-11, Lillard 2-8, Smith 0-5), natomiast Celtics – 49,3%. Boston rozdał bez Rondo 20 asyst (z czego 14 Pierce-Garnett-Lee), ale popełnił aż 19 strat (Pierce 5, Green 4). Pod tym względem Trail Blazers byli jednak jeszcze gorsi – na 24 trafienia z gry 12 było asystowanych przy aż 21 TO. Aż pięciu graczy Portland popełniło min. 3 straty (Aldridge 5).
  • Kluczem do wygranej Celtics była defensywa w pierwszej połowie, gdy Zieloni zatrzymali gości na 33 punktach, samemu zdobywając o 23 więcej. W drugiej kwarcie Blazers trafili tylko dwa z 14 rzutów. Wyłączając 2-2 Aldridge’a – PTB spudłowali wszystkie 12 rzutów w tej odsłonie. W całej pierwszej połowie Portland miało tylko siedem celnych rzutów z gry, z czego pięć LMA. Sporo punktów Blazers zdobyli z linii (27-37 FT).
  • Jason Terry zdobył 17 punktów, z czego 12 przed przerwą, gdy Boston budował bezpieczną przewagę.
  • Jeff Green zdobył z ławki 19 punktów, najwięcej od kwietnia 2011 roku. Green opuścił cały poprzedni sezon.
  • Damian Lillard w ostatnich czterech meczach trafił tylko 16 z 59 FG.
  • Zastępujący Rondo w piątce Courtney Lee zdobył 10 punktów, 7 zbiórek, 5 asyst i 3 przechwyty.
  • Ławka Bostonu zdobyła 41 punktów, Blazers – 22.
  • Kevin Garnett z 1271 rozegranymi meczami już samodzielnie zajmuje 18. miejsce na liście all-time.
  • Jared Jeffries rozegrał w tym meczu dwie i pół minuty, podczas których popełnił dwa faule. W całej swojej karierze ma na koncie dokładnie 1500 przewinień.
  • Paul Pierce trafił 7500. rzut w karierze.
  • Pierce zebrał w listopadzie 87 piłek, ale tylko cztery w ataku. Jest pierwszym graczem od 1973/74 (rozpoczęcie zliczania zbiórek ofensywnych), który zebrał w jednym miesiącu 85 piłek, z czego pięć lub mniej w ataku.
  • Blazers przegrali 13 z 14 ostatnich meczów z Celtics, w tym sześć ostatnich. W Bostonie po raz ostatni wygrali w marcu 2004. Od tamtej pory była to ich dziewiąta kolejna porażka w TD Garden.
  • Portland przegrali wszystkie osiem meczów, w których zdobyli max. 92 punkty. Celtics są 6-0, gdy zatrzymują rywali na mniej niż 95 punktach.
  • 78 punktów Blazers to dla nich najgorszy, a dla defensywy Bostonu najlepszy wynik w tym sezonie.
  • All-time: Celtics 62-39 Blazers

Washington Wizards 87:108 New York Knicks

• Wizards wciąż szukają swojej pierwszej wygranej na wyjeździe (0-7). Dziś jednak zmierzyli się z Knicks, którzy w MSG są niepokonani. Wygrali w Nowym Jorku wszystkie sześć meczów. To ich pierwsze 6-0 w NY od sezonu 1992/93. Zespół z Wielkiego Jabłka pod wodzą Mike’a Woodsona przegrał u siebie tylko raz na 18 meczów.
  • Po 20 punktów zdobyli Carmelo Anthony i JR Smith. Melo tylko raz w tym sezonie nie był liderem (bądź współliderem) strzelców Knicks.
  • Wizards trafili niecałe 45% rzutów z gry i tylko pięć z osiemnastu trójek. Knicks mieli skuteczność 53,1% (12-29 3pt).
  • NYK przegrali na tablicach 32-42, zbierając tylko trzy piłki w ataku (Wizards 13, Seraphin 7), jednak „odbili” to sobie, popełniając tylko 8 strat i wymuszając siedemnaście.
  • Na 35 celnych rzutów z gry Waszyngtonu tylko jedenaście było asystowanych. Knicks przy 43 trafieniach asystowali 24-krotnie.
  • Pablo Prigioni w dwóch ostatnich meczach zdobył 19 punktów i 12 asyst.
  • Tyson Chandler zdobył 12 punktów i zebrał 10 piłek. Trafił jednak „tylko” 5 z 8 rzutów po tym, jak w dwóch poprzednich meczach na 17 prób pomylił się tylko raz. Chandler zakończył listopad z 66 trafieniami przy 93 rzutach (70,9%). To drugi miesiąc w karierze Chandlera, w którym trafia on 70% z gry przy min. 75 rzutach (styczeń br.). Tylko jeden gracz w historii ligi ma więcej niż jeden taki miesiąc – niejaki Wilt Chamberlain (siedem).
  • Kevin Seraphin zebrał 500. piłkę w karierze.
  • Trevor Ariza oddał swój 4000. rzut w karierze. Od progu 1000 asyst dzieli go już tylko jedna.
  • Knicks wygrali w listopadzie 11 z 15 meczów. Jedenaście zwycięstw w jednym miesiący zdarza im się po raz pierwszy od marca 2000 (11-6). To ich najlepszy listopad od 1972 roku (12 wygranych). W tamtym sezonie Knicks sięgnęli po mistrzostwo.
  • NYK wygrali z Wizards po raz dziesiąty z rzędu (9x zdobyli +100 punktów). Było to także dziewiąte kolejne zwycięstwo z Czarodziejami u siebie. Obie serie są najdłuższymi dla Knicks przeciwko jednej drużynie. Wizards po raz ostatni wygrali w Nowym Jorku w grudniu 2006.
  • All-time: Knicks 165-112 Wizards

Cleveland Cavaliers 113:111 Atlanta Hawks

• Na 13.6 sekundy do końca meczu trójkę z prawego rogu trafił niekryty Lou Williams. Hawks wyrównali, było 111:111. Dogrywka była bardzo blisko, gdy piłka po rzucie Diona Waitersa na 3 sekundy do końca ledwo dotknęła obręczy, ale.. Jastrzębie nie przypilnowały Alonzo Gee, który zebrał piłkę i trafił, zostawiając Hawks tylko 0.4s czasu na odpowiedź. Bez time-outów. Atlanta naprawdę mogła lepiej rozegrać tą akcję.
  • Gee nie rozegrał wcale bardzo dobrego meczu, przed ostatnią akcją miał na koncie 11 punktów, 4 zbiórki, 3-11 z gry i 6 strat. Zdobył jednak dwa najważniejsze punkty i został bohaterem.
  • Dobitka Gee była zwieńczeniem dominacji Kawalerzystów na tablicach. Cleveland wygrało zbiórkę 49-28 (18-10 w ataku), zdobywając 27 punktów drugiej szansy. Hawks mieli w obronie tyle samo zbiórek, co Cavs w ataku. Sami Tristan Thompson i Anderson Varejao zebrali razem więcej piłek (33 zb, 13 w ataku) niż cała drużyna Atlanty.
  • Poza świetną dyspozycją na deskach Cavs wygrali dzięki niemal perfekcyjnej skuteczności z linii rzutów wolnych (21-22). Waiters i Varejao trafili razem wszystkie 13 osobistych. Hawks stracili na linii aż dziewięć punktów (23-32).
  • Aż trzech graczy Cavs zdobyło +20 punktów. Anderson Varejao zdobył 20 punktów i zebrał 18 piłek (7. DD z rzędu). 21 oczek i 7 asyst (7-17 FG, 2-7 3pt, 2-9 w drugiej połowie) miał Dion Waiters, natomiast Jeremy Pargo uzbierał aż 22 punkty (9-13 FG).
  • Varejao w siódmym meczu z rzędu miał 10 punktów i 15 zbiórek w tym pięć ofensywnych. To druga taka seria, odkąd liczone są ofensywne zbiórki (1973/74). Moses Malone miał dwie takie serie (1978/79 – 12, 1981/82-1982/83 – 7).
  • Brazylijczyk zakończył listopad z 204 zbiórkami. Tylko jeden gracz Cavs miał więcej zbiórek w jednym miesiącu – Rick Roberson miał 205 w grudniu 1971.
  • Wszyscy starterzy Hawks z Joshem Smithem (25/8) na czele mieli +10 punktów. 18 punktów dodał sixth-man Lou Williams.Jastrzębie zdobyły w pierwszej połowie aż 67 punktów, w całym meczu miały lepszą skuteczność z gry, 12-20 za trzy (Stevenson 4-6, Lou-Will 3-5) oraz 12 strat przy 18 Cavs, jednak całą przewagę wynikającą z tych statystyk stracili na tablicach.
  • 15 punktów, 7 asyst i aż 6 przechwytów uzbierał Jeff Teague. 15/7/6 graczom Hawks w ostatnich 10 latach zdarzyło się to wcześniej tylko trzykrotnie (Smith 2010, J. Johnson 2009, S. Jackson 2004). Sześć steali to rekord kariery Teague’a.
  • Zakończyła się seria sześciu zwycięstw Hawks. Cavaliers wygrali dopiero po raz czwarty w tym sezonie. Zwycięstwo odnieśli po przegraniu 10 z 11 poprzednich meczów, w tym czterech ostatnich. Po tej wygranej Kawalerzyści mają bilans 2-9 poza Cleveland.
  • Hawks przegrali z Cavs po raz pierwszy od kwietnia 2010 (siedem kolejnych wygranych ATL). Była to ich pierwsza porażka z tą drużyną we własnej hali od grudnia 2009 (cztery kolejne wygrane ATL), choć jeszcze nigdy w meczu z CLE nie trafili 12 trójek.
  • All-time: Cavs 94-109 Hawks. Z żadną inną drużyną Cleveland nie rozegrało tylu (203) meczów.

Detroit Pistons 78:90 Memphis Grizzlies

• Grizzlies wygrali po raz czwarty z rzędu oraz po raz 12. w 13 ostatnich meczach. Zakończyli pięciomeczową serię meczów u siebie. Na tę chwilę ich bilans w Memphis wynosi 8-1.
  • Pistons po wygraniu dwóch kolejnych meczów w Pałacu dziś przegrali po raz dziewiąty na wyjeździe. Poza Detroit wygrali tylko raz.
  • Grizzlies po trzech kwartach prowadzili 10 punktami i mimo zdobycia w czwartej odsłonie tylko 14 punktów udało im się ją dowieźć, gdyż Pistons byli jeszcze gorsi (12 pkt). Tłoki trafiły tylko 3 z 14 rzutów, natomiast Grizz – 6 z 21.
  • Mike Conley zdobył 17 punktów, rozdał 5 asyst, zebrał 4 piłki, a 6 przechwycił. Taki statline w historii Grizzlies zdarza się po raz trzeci. W 2011 roku sztuki tej dokonał Tony Allen, natomiast w 1997 – Greg Anthony.
  • Conley „usiadł” na Brandonie Knight’cie, który zdobył 10 punktów, nie rozdał żadnej asysty i popełnił aż 6 strat. Ostatnim graczem, który przy 6 TO nie miał ani jednej asysty, był Greg Monroe (styczeń).
  • Monroe miał 17 punktów i 8 zbiórek, ale stracił piłkę aż siedem razy (career-high). Pistons mieli łącznie 22 TO (MEM 12).
  • Monroe i Knight to pierwsi gracze Pistons, który w jednym meczu popełnili po 6 strat, od 2007 roku (Prince, Billups).
  • Tylko 8 punktów i 5 zbiórek miał Zach Randolph. Z-Bo po raz drugi w tym sezonie nie zaliczył double-double. Z kolei Marc Gasol, który zdobył 17 punktów i 11 zbiórek, zanotował swoje pierwsze DD w tych rozgrywkach.
  • Grizzlies wygrali w listopadzie 12 meczów, to ich drugi najlepszy wynik w historii. W marcu 2006 oraz kwietniu br. wygrali 13 spotkań.
  • Memphis w trzecim kolejnym meczu zatrzymali rywala na 82 punktach. To czwarta taka seria w historii organizacji. Rekord to cztery kolejne mecze w 2005.
  • Niedźwiedzie wygrały szósty z rzędu mecz z Pistons.
  • Detroit jest 0-6, gdy zdobywa 90 punktów lub mniej.
  • Grizzlies są 10-0, gdy zatrzymują rywala na 95 punktach.
  • All-time: Pistons 21-12 Grizzlies

Utah Jazz 94:106 Oklahoma City Thunder

• 23 punkty, 13 zbiórek, 8 asyst i 7 przechwytów – oto dorobek Russella Westbrooka w tym meczu. Odkąd zliczane są steale (1973/74), nikt nie zanotował takiego statline’u. Westbrook popełnił przy tym 8 strat i trafił 6-18 FG, ale akurat dziś można mu to wybaczyć.
  • Kevin Durant zdobył 25 punktów, 19 z ławki miał Kevin Martin, Kendrick Perkins zanotował 12 oczek, 6 zbiórek, 3 bloki i 5 asyst (career-high – 6), a Serge Ibaka przy 12 punktach zablokował 7 rzutów – po raz 12. w karierze.
  • Sześciu graczy Jazz miało double-digits. Najlepszy – Enes Kanter – zdobył 18 punktów (14 pkt, 6-7 FG w 4Q) i 7 zbiórek (wszystkie w ataku!) w 15 minut (8-11 FG). To pierwszy taki występ od dokładnie 20 lat i jednego dnia (Vlade Divac 1992). Pięć lat wcześniej sztuki tej dokonał Thurl Bailey z Jazz.
  • Earl Watson rozdał w 13 minut aż 8 asyst. To siódmy taki występ w ostatnich 10 latach (Telfair 2012, Rodriguez 2008, 2006, Arroyo 2006, 2005, K. Anderson 2002).
  • Thunder zdobyli 52 punkty z pomalowanego (Jazz 38), wygrali także zbiórkę 47-40, choć Utah mieli na koncie aż 21 zbiórek w ataku (OKC 16).
  • OKC trafili aż 52% rzutów, Jazz – 41%. Thunder popełnili jednak aż 21 strat, choć to i tak tylko trzy straty więcej od Jazz.
  • Thunder mieli na koncie aż 14 bloków – wszystkie należały do Ibaki, Perka i Duranta.
  • Grzmot wygrał cztery kolejne mecze oraz 12 z ostatnich 14. W Oklahomie wygrali dziewięć z jedenastu spotkań. Jazz natomiast poza SLC przegrali 8 z 11 meczów (u siebie 6-0).
  • Thunder są 11-0, gdy zdobywają 105 punktów oraz 10-1, gdy zatrzymują rywala poniżej setki.
  • OKC wygrali sześć z siedmiu ostatnich meczów z Jazz.
  • Alec Burks ma na koncie rozegranych dokładnie 1000 minut.
  • All-time: Thunder 10-6 Jazz

Milwaukee Bucks 85:95 Minnesota Timberwolves

• Larry Sanders zdobył 10 punktów, 12 zbiórek i aż 10 bloków (5 w 1Q). Wyrównał rekord Bucks należący do Kareema (1973, 19/16/10) oraz zanotował pierwsze triple-double w karierze. To szóste TD w tym sezonie (drugie z blokami) i pierwsze dla Bucks od marca (Drew Gooden). Było to także czwarte triple-double z ławki w ostatnich 14 latach (Barea, T. Williams, Miller). Od 1973/74 roku tylko czterech innych graczy rezerwowych zanotowało TD złożone z punktów/zbiórek/bloków (Joe Meriweather 1977, Tree Rollins 1979, Mark Eaton 1983, Shawn Bradley 1998)
  • Bucks zdobyli 42 punkty z pomalowanego przy 26 Wolves, jednak to Wilki wygrały na tablicach 56-47.
  • Kevin Love i Nikola Pekovic zaczęli ten mecz bardzo dobrze, do przerwy notując po 12 punktów na łącznej skuteczności 9-14. W drugiej połowie jednak spisali się znacznie gorzej, pudłując 13 pierwszych rzutów i trafiając tylko jeden z siedemnastu. Łącznie front-court Minnesoty zdobył 29 punktów i 30 zbiórek. Pekovic wyrównał rekord kariery z 16 „deskami”.
  • Aleksiej Szwed zdobył 16 punktów, z czego dziesięć w czwartej kwarcie (siedem pierwszych dla Minnesoty).
  • W tym meczu jednak mało kto był skuteczny. Bucks trafili 36,6%, a Wolves – 39% rzutów.
  • Wilki zdobyły tylko 11 punktów w trzeciej kwarcie. W pozostałych – 29, 28 i 27.
  • Brandon Jennings i Monta Ellis rzucili po 18 punktów na skuteczności 14-41. Ten pierwszy trafił 3 z 5 trójek Milwaukee.
  • JJ Barea jednej nocy przekroczył granice 2800 punktów, 1200 asyst i 700 zbiórek.
  • Bucks wygrali cztery z pięciu poprzednich meczów z Timberwolves. W Minnesocie przegrali jednak po raz jedenasty w 13 ostatnich starciach.
  • Kozły przegrały pięć z sześciu ostatnich meczów. Wilki po pięciu porażkach z rzędu wygrały dwa z trzech ostatnich meczów.
  • Wolves są 4-0, gdy ich rywal zdobywa 85 punktów.
  • 85 punktów to najgorszy wynik Milwaukee w tym sezonie. Przegrali wszystkie pięć meczów, w których zdobywały mniej niż 92 punkty lub mniej.
  • All-time: Bucks 19-26 Timberwolves

Indiana Pacers 97:92 Sacramento Kings

• Pacers wygrali z Kings po raz drugi (i ostatni – więcej już nie zagrają) w tym sezonie. Dziś nie potrzebowali do zwycięstwa dwóch dogrywek, jak ostatnio. 31 punktów (13-20 FG) i 11 zbiórek miał David West. 25 punktów (9-14 FG), 6 zbiórek i 8 asyst uzbierał George Hill.
  • Gorzej radził sobie Paul George, który trafił tylko dwa z jedenastu rzutów, w tym żadnej z sześciu trójek. Rozdał jednak aż dziewięć asyst. Pacers mieli ich łącznie 27, Kings 15.
  • 19 punktów i 16 zbiórek miał DeMarcus Cousins, jednak DMC miał po raz kolejny ogromne kłopoty ze skutecznością. W dwóch meczach z Indianą w tym sezonie Cousins trafił tylko 14 z 44 FG.
  • Jimmer Fredette i Francisco Garcia zdobyli 24 punkty z ławki (10-17 FG), w tym 17 przed przerwą (7-11 FG). Garcia przed tym meczem miał skuteczność 23% (4-17), natomiast dziś trafił 5 z 7 rzutów.
  • Kings zyskali trochę punktów z linii, skąd trafili 22 z 25 rzutów. Pacers popełnili jednak tylko 9 strat i oddali o 10 rzutów z gry więcej od Sacramento.
  • Królowie spudłowali 14 z 17 pierwszych rzutów.
  • Pacers wygrali cztery z pięciu ostatnich meczów, z czego trzy na wyjeździe. Kings natomiast spośród dziesięciu ostatnich meczów wygrali tylko dwa.
  • Hill ma na koncie 2999 zdobytych punktów.
  • George zdobył dziś punkt nr 1500.
  • Sam Young przekroczył próg 500 zbiórek.
  • Cousins zebrał 1000. piłkę w obronie.
  • All-time: Pacers 42-35 Kings

Denver Nuggets 103:122 Los Angeles Lakers

• 122 punkty to najlepszy wynik Lakers w tym sezonie.
  • Lakers trafili aż 17 z 33 trójek. To wyrównany rekord organizacji dla meczu bez dogrywek (2003). Pięć z dziesięciu trafił Antawn Jamison (33 pkt, 12 zb), siedem celnych rzutów za trzy (career-high) na osiem w 17 minut miał Jodie Meeks (5-22 w sześciu pierwszych meczach). Nawet Dwight Howard (28 pkt, 20 zb, 12-16 FG) trafił i teraz ma na koncie dwa trafienia w karierze na 34 próby. Kobe Bryant (14 pkt, 8 ast)? 0-3.
  • W poprzednim meczu Kobe zdobył 40 punktów z 77 drużyny, a ławka dostarczyła tylko pięć punktów. Dziś Bryant rzucił 14 punktów, zajął się kreowaniem (8 ast), natomiast rezerwowi z Jamisonem i Meeksem na czele zdobyli 61 oczek.
  • Po raz ostatni dwóch rezerwowych Lakers rzuciło po 20 punktów w 1998 roku (Kobe, van Exel).
  • Od sezonu 1985/86 tylko czterech graczy zanotowało wcześniej 33/12 z ławki (R. Anderson 1989, Schrempf 1993, D. Miles 2005, Al Thornton 2008). Meeks jest trzecim, który dokonał tej sztuki w meczu z Nuggets.
  • Ostatnim graczem, który trafił 7 trójek w max. 17 minut, był Henry James (1997, 7-8 3pt w 10 min).
  • Dwight Howard zdobył 28 punktów i 20 zbiórek (16/5 w 1Q) na skuteczności 75% z gry jako pierwszy Laker od 2004 roku (Shaq). O’Neal miał 13 takich występów w barwach Lakers, jednak nigdy nie zrobił tego w ciągu 32 minut gry (tyle grał dziś DH12).
  • Nuggets mają bilans 4-8 na wyjeździe, natomiast Lakers – 7-4 u siebie.
  • Lakers wygrali trzeci z dziesięciu meczów, w których Bryant zdobył mniej niż 25 punktów.
  • Nikt nie zdobył 25 punktów w meczu z Lakers w 14 ostatnich meczach, to najdłuższa taka seria w historii drużyny w erze zegara 24 sekund. Jedynym, który w tym sezonie rzucił tyle punktów Jeziorowcom, był Nicolas Batum.
  • Lakers trafili dziś 54% rzutów z gry. Rozdali 33 asysty przy 47 celnych rzutach.
  • Kobe mimo słabszego występu strzeleckiego utrzymał miano najlepszego strzelca listopada z 27 ppg – to jego 14. miesiąc w karierze, w którym zdobywa najwięcej punktów na mecz w lidze – żaden inny aktywny gracz nie ma więcej niż siedmiu takich miesięcy (LeBron).
  • LAL wygrali wszystkie pięć meczów, w których zdobywali min. 108 punktów.
  • Nuggets przegrali trzy pierwsze mecze, wygrali cztery kolejne, potem znów przegrali trzy, następnie znów zwyciężyli w czterech kolejnych, i teraz znów mają serię trzech porażek z rzędu.
  • Było to trzecie z rzędu zwycięstwo Lakers nad Denver.
  • All-time: Nuggets 52-99 Lakers