Ciekawostki statystyczne – 24 listopada

Atlanta Hawks 101:91 Charlotte Bobcats

• Al Horford zdobył 26 punktów i zebrał 13 piłek. Trafił aż 13 z 17 rzutów z gry. Ostatnim graczem Hawks, który zanotował taki statline i trafił 75% przy min. 17 prób, był Kevin Willis w 1993 roku. Horford zanotował trzecie 20/10 w tym sezonie.
  • Hawks wygrali czwarty mecz z rzędu.
  • Jeff Teague miał 13 punktów i 12 asyst – zanotował szóste double-double w karierze (Hawks 5-1 w tych meczach).
  • Jastrzębie trafiły aż 11 trójek na skuteczności 50%. W poprzednich meczach ich skuteczność zza łuku wynosiła niecałe 34%. Tak wielu trafień za trzy Atlanta w tym sezonie jeszcze nie miała. Kyle Korver trafił cztery trójki, DeShawn Stevenson i Teague po trzy. Korver po raz czwarty w tym sezonie miał cztery trafienia za trzy. Póki co tylko Ryan Anderson (5) ma więcej.
  • Bobcats wygrali pięć z sześciu poprzednich meczów, w każdym z nich zatrzymując rywala na max. 47% skuteczności z gry. Dziś Hawks trafili prawie 54% swoich rzutów (Bobcats 37%), 50% trójek, asystowali aż 29 razy przy 42 trafieniach, na 38 rzutów z pomalowanego trafili 25 oraz zdobyli aż 24 szybkich punktów.
  • Jeff Taylor z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. W trzecim kolejnym meczu pobił rekord kariery – dziś miał 16 punktów.
  • Ramon Sessions (23 pkt) i Kemba Walker (16 pkt, 9 ast) we wszystkich 11 meczach Cats w tym sezonie przekraczali próg double-digits.
  • Byron Mullenspobił rekord kariery, przechwytując 6 piłek.
  • 16 steali Charlotte to ich najlepszy wynik od ponad 5 lat.
  • Po raz ostatni Hawks mieli 15 bloków w jednym meczu ponad 12 lat temu. Nikt jeszcze nie miał tylu „czap” przeciwko Bobcats w całej historii tej organizacji.
  • 22 straty to najgorszy wynik Atlanty w tym sezonie. Również Bobcats nie wymusili jak dotąd aż tylu strat.
  • Rysie przegrały pierwszy mecz w tym sezonie z drużyną ze Wschodu. Poprzednie cztery wygrali.
  • All-time: Hawks 17-16 Bobcats

Cleveland Cavaliers 104:108 Orlando Magic

• Magic trafili 40 z 80 rzutów. Po raz pierwszy w tym sezonie trafili 50% rzutów.
  • Także 11 (na 21) trójek to najlepszy wynik Orlando w 2012/13. Magic w poprzednich sezonach słynęli z trafiania dużych ilości rzutów zza łuku, ale w dotychczas w obecnych rozgrywkach trafiali tylko 4.8 trójki na mecz, co było drugim najgorszym wynikiem w lidze.
  • Magicy po raz czwarty przekroczyli 'setkę’ – wszystkie te mecze zakończyły się zwycięstwem drużyny Jacque’a Vaughna.
  • Cavaliers są 0-8 w meczach, w których tracą 103 punkty.
  • Cleveland przegrało siedem z ośmiu ostatnich meczów.
  • Gdy w końcówce meczu przyszedł czas na faulowanie Magic, ci dostarczali piłkę do JJ Redicka, jednego z najlepszych w lidze w wykonywaniu rzutów wolnych. Redick w ostatnich 21 sekundach meczu trafił wszystkie 8 osobistych.
  • Magic wygrali dziesiąty z rzędu mecz z Kawalerzystami. Jest to najdłuższa trwająca seria zarówno dla Orlando (zwycięstw), jak i dla Cleveland (porażek).
  • Jameer Nelson zdobył 22 punktów, dodał po 6 zbiórek i asyst. To pierwszy taki stat-line gracza Orlando od prawie dwóch lat (również Nelson).
  • Glen Davis dodał 16 punktów (8 zb), z czego aż 10 w czwartej kwarcie. Nelson w ostatniej odsłonie nie zdobył żadnego.
  • Orlando popełniło w pierwszej połowie (w której przegrywali w pewnym momencie 12 punktami) aż 16 strat. Po przerwie – tylko dwie.
  • Anderson Varejao miał 19 punktów i 17 zbiórek. Najlepszy zbierający ligi w czterech z pięciu ostatnich meczów notował 15 „desek”.
  • Gospodarze z Florydy zdobyli po przerwie aż 32 z 40 punktów z pomalowanego.
  • Alonzo Gee oddał 1000. rzut z gry w karierze.
  • Cavs są jedną z czterech drużyn, które nie wygrały jeszcze dwóch kolejnych meczów (Wizards, Raptors, Pistons).
  • All-time: Cavaliers 37-48 Magic

Oklahoma City Thunder 100:108 Boston Celtics

• Paul Pierce zdobył 27 punktów (season-high), z czego aż 22 po przerwie. The Truth był właścicielem czterech spośród pięciu pierwszych trafień Bostonu w drugiej połowie.
  • Również Jeff Green, który z ławki zdobył 17 punktów, pobił swój rekord sezonu. Siedem punktów zdobył w ostatnich 64 sekundach trzeciej kwarty w trakcie runu 11-0.
  • Celtics przegrali dwa poprzednie mecze, dziś rozgrywając jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Zwycięstwo ośmioma punktami jest ich drugim największym dotychczas.
  • Thunder spośród poprzednich dziewięciu meczów wygrali aż osiem. Dzisiejsza porażka była czwartą w tym sezonie.
  • Kevin Durant zdobył 29 punktów, z czego czternaście w czwartej kwarcie, gdy OKC odrabiali czternastopunktową stratę. Udało się tylko zmniejszyć ją do trzech, po czym wielką trójkę trafił Jason Terry.
  • Oklahoma jest jedną z najlepszych drużyn w lidze, jeśli chodzi o kontrataki, jednak dziś Thunder zdobyli tylko 9 „szybkich” punktów.
  • Kevin Martin zdobył trzy punkty z siedmiu rzutów w 31 minut.
  • Kendrick Perkins rozegrał swój drugi mecz w Bostonie jako gracz Thunder. Zdobył 5 punktów i miał 9 zbiórek. Green natomiast zmierzył się ze swoim byłym teamem po raz pierwszy w karierze.
  • Rzut oka na serię Rajona Rondo – był to 36. kolejny występ z +10 asystami. Rozgrywający Celtics rozdał dziś 16 asyst. Z innej beczki – tylko dwóch zbiórek brakuje mu do osiągnięcia 2000. w karierze.
  • RR9 w każdym z 12 pierwszych meczów w tym sezonie rozdawał min. 10 asyst. Tylko Magic Johnson dokonał takiej sztuki – i to aż dwukrotnie (1983/84 – pierwsze 44 mecze, 1990/91 – pierwsze 15).
  • Courtney Lee rozegrał 300. mecz w karierze.
  • All-time: Thunder 4-5 Celtics

Los Angeles Clippers 76:86 Brooklyn Nets

• Clippers po przerwie zdobyli tylko 29 punktów i trafili tylko dziesięć rzutów z gry.
  • Reggie Evans zebrał przeciwko swojej byłej drużynie 12 piłek w 22 minuty. To jego drugi taki występ w tym sezonie. Gracze Nets w ostatnich 10 latach dokonywali tej sztuki tylko sześciokrotnie.
  • Brook Lopez zdobył 26 punktów, 19 dodał Joe Johnson. Z kolei Chris Paul, Blake Griffin i Jamal Crawford razem zdobyli tylko 41 oczek.
  • Lopez trafił 13 z 24 rzutów. Był to jego piąty mecz w tym sezonie, w którym trafił min. 10 rzutów na skuteczności co najmniej 50-procentowej. Tylko LeBron (7) i Kobe (5) mają póki co tyle takich występów.
  • CP3 „skompletował” sześć fauli i nie dokończył tego meczu. Wszystkie popełnił w czwartej kwarcie, w której i on i Griffin nie zdobyli nawet punktu.
  • Clippers zdobyli 17 punktów z kontrataków, natomiast Nets – ani jednego.
  • Deron Williams zdobył 11 punktów na skuteczności 30%, rozdał 8 asyst i został ofiarą Griffina, ale wygrał czternaste spośród osiemnastu starć z Paulem.
  • Clipps przegrali pięć z sześciu ostatnich meczów z Brooklyn/New Jersey Nets.
  • LAC po wygraniu sześciu kolejnych meczów przegrali ostatnie dwa.
  • DeAndre Jordan zdobył 12 punktów i zebrał 13 piłek – w tym tę nr 1800 w jego karierze.
  • Willie Green ma na koncie 11997 minut na parkietach NBA. W dzisiejszym meczu popełnił 600. stratę w karierze.
  • Matt Barnes potrzebuje jednego przechwytu do osiągnięcia granicy 400.
  • Gerald Wallace rozdał 1400. asystę w karierze.
  • Keith Bogans rozegrał 600. mecz.
  • All-time: Clippers 33-45 Nets

Toronto Raptors 90:91 Detroit Pistons

• Pistons dzięki trafieniu Brandona Knighta na 8 sekund do końca „wciągnęli” Raptors do grona drużyn, które przegrały już dziesięć razy. Poza Detroit i Toronto należą do niego oczywiście Wizards.
  • Raps przegrali trzeci mecz z rzędu mimo aż 34 punktów (21 przed przerwą) Andrei Bargnaniego, co jest najlepszym wynikiem Raptora w tym sezonie poza 37 punktami DeRozana w 60 minut (vs. Jazz).
  • Kyle Lowry zdobył 17 z 19 punktów w drugiej połowie.
  • Toronto przegrało siedem z ośmiu meczów poza Kanadą.
  • Tłoki po ośmiu porażkach na początku sezonu wygrali trzy z pięciu meczów.
  • Pistons zdobyli aż 52 punktów z pomalowanego, dwa razy więcej niż rywale.
  • Detroit zebrało 15 piłek w ataku, aż osiem należało do Andre Drummonda. Debiutant został trzecim najmłodszym (od 1985/86) graczem, który miał w jednym meczu tyle ofensywnych zbiórek. Tylko Dwight Howard i Eddy Curry byli młodsi. Drummond rozegrał jednak tylko 24 minuty (co i tak jest jego rekordem), notując pierwsze double-double w karierze (13/13). 4 punkty i 9 zbiórek miał w czwartej kwarcie.
  • Greg Monroe zdobył 19 punktów i zebrał 11 piłek. Był to 104. kolejny mecz, w którym miał on min. pięć zbiórek. To najdłuższa trwająca seria w lidze.
  • Pistons wygrali 15 z 18 ostatnich meczów z Toronto w Detroit.
  • Przed tym meczem Tłoki miały bilans 0-7 z drużynami będącymi poniżej progu 50%.
  • All-time: Raptors 19-46 Pistons

San Antonio Spurs 104:97 Indiana Pacers

• Pacers wypracowali sobie 17-punktową przewagę. Spurs jednak wrócili do gry, kończąc mecz runem 13-2. Indiana spudłowała 14 ostatnich rzutów.
  • Była to 11. z rzędu zwycięstwo Spurs nad Pacers. Seria ta swoje początki ma w 2007 roku. W Indianie Ostrogi wygrały pięć ostatnich meczów.
  • Ostrogi wygrały piąty kolejny mecz na wyjeździe.
  • 33 punkty (15-23 FG) i 10 asyst miał Tony Parker. Nikt jeszcze nie był w tym sezonie tak skuteczny przy min. 23 próbach (a było 28 takich występów). Francuz trafił osiem pierwszych rzutów.
  • Tim Duncan zdobył 22 punkty i 17 zbiórek (season-high). To jego piąte 20/10 w tym sezonie. W całym poprzednim miał sześć takich występów. Był to jego trzeci z rzędu mecz z 20 punktami i 14 zbiórkami. Ostatnią taką serię miał w styczniu 2004 roku.
  • Choć TD notuje póki co 2.3 bpg, w dwóch ostatnich meczach nie miał choćby jednego bloku, który byłby jego 2500. w karierze.
  • Manu Ginobili zdobył z ławki 19 punktów. 13 z nich Argentyńczyk uzyskał w drugiej połowie.
  • W ostatnim spotkaniu obu drużyn Spurs rozgromili Pacers 101:79 przy niewielkiej „eksploatacji” trójki gwiazd – Duncan, Parker i Ginobili zdobyli w tamtym meczu 23 punkty, główną rolę odegrali role-playerzy. Dziś było odwrotnie – Wielka Trójka Spurs zdobyła 74 punkty (32-60 FG).
  • Roy Hibbert i George Hill – gracze, którzy podpisali w to lato nowe kontrakty – trafili dziś 10 z 33 rzutów.
  • Spurs wygrali mimo tylko dwóch trafień za trzy na 17 prób. San Antonio spudłowało 12 pierwszych rzutów zza łuku.
  • Pacers zebrali aż 19 piłek w ataku przy sześciu ofensywnych zbiórkach SAS. Hibbert zebrał na atakowanej tablicy siedem piłek.
  • DJ Augustin w 15 minut zdążył zdobyć 8 punktów i rozdać 8 asyst. To pierwszy taki statline od 2004 roku (Mike James) i drugi w ostatnich 17 latach (Brian Shaw 1995). Augustin jest pierwszym od 1990 graczem, który zdobył 8/8 w kwadrans, a jego drużyna przegrała (Tom Garrick).
  • Pacers mieli aż 27 asyst, co jest ich najlepszym wynikiem w tym sezonie.
  • David West zdobył dziś 22 punkty. Oddał swój 8000. rzut w karierze.
  • Spurs 96-77 Pacers

Los Angeles Lakers 98:106 Memphis Grizzlies

• Cała pierwsza piątka Grizz z Rudym Gayem na czele (21 pkt) przekroczyła próg 10 punktów. Razem S5 Memphis zdobyła 83 punkty.
  • Zach Randolph w każdym z jedenastu meczów w tym sezonie zanotował double-double. Dziś miał 17 punktów i 12 zbiórek.
  • Grizzlies prowadzili już 16 punktami (34:18 po pierwszej kwarcie), ale Lakers wrócili do gry dzięki Kobe’mu Bryantowi (30 pkt, 14 w 4Q).
  • Starcie pod koszami wygrali wysocy Memphis. Sam Marc Gasol (14 pkt) miał więcej punktów niż jego starszy brat Pau i Dwight Howard razem (13). Młodszy z braci rozdał także aż 8 asyst. Grizzlies zdobyli 40 punktów z pomalowanego, Lakers 24.
  • Wracając do słabej postawy front-courtu z LA – Howard i Gasol w dwóch ostatnich meczach zdobyli razem tylko 28 punktów (10-29 FG).
  • Lepiej wypadli Antawn Jamison oraz MWP, którzy zdobyli po 16 punktów.
  • Jeziorowcy popełnili 18 strat. Był to 115. kolejny mecz, w którym Grizzlies wymusili min. dziesięć turnoverów. To najdłuższa trwająca seria w lidze.
  • Lakers wciąż nie wygrali meczu na wyjeździe. Są jedną z trzech drużyn bez zwycięstwa poza domem (Wizards, Kings). To ich pierwsze 0-4 na wyjeździe od 1995 roku. Bilans 6-7 jest ich najgorszym po 13 meczach od 2005 roku (5-8).
  • Grizzlies wygrali wszystkie siedem meczów, w których przekroczyli 100 punktów.
  • Lakers spośród poprzednich 10 spotkań w Memphis wygrali siedem.
  • Ostatnim graczem, który rzucił Lakersom 25 punktów, był Nicolas Batum. Był to jedenasty mecz LAL od tamtej pory. To najdłuższa taka seria dla Jeziorowców od 1954/55 (zegar 24 sekund).
  • Antawn Jamison zablokował 400. rzut w karierze.
  • Mike Conley przekroczył próg 2000 asyst.
  • All-time: Lakers 46-18 Grizzlies

New York Knicks 103:131 Houston Rockets

• Knicks przegrali drugi kolejny mecz po tym, jak zaczęli od wygrania ośmiu z dziewięciu spotkań.
  • 131 punktów straconych przez NYK to ich najgorszy wynik, odkąd trenerem został Mike Woodson. Jest to także wyrównany rekord Houston, jeśli chodzi o liczbę punktów zdobytych przez nich w Toyota Center.
  • Defensywa Knicks w ostatnich sześciu kwartach straciła 196 punktów!
  • James Harden zdobył 33 punkty (16-16 z linii, rekord kariery). Ostatnim graczem, który przy tylu próbach był bezbłędny, był Deron Williams (marzec 2012, 21-21).
  • Chandler Parsons zdobył 31 punktów (career-high), trafiając 13 z 17 rzutów! W ostatnich 14 latach tylko dwóch innych graczy Rockets było tak skutecznych (Lowry 2011, Scola 2010).
  • Rockets trafili 51,7% rzutów z gry, 14 z 25 trójek i 25 z 28 osobistych. Wygrali na tablicach 49-30, w szybkich punktach 23-12, w punktach z trumny 54-36.
  • Knicksom nie pomogło trafienie 17 trójek. Rakiety wygrały pierwszy w tym sezonie mecz, w którym trafiły mniej razy za trzy od rywali.
  • Carmelo Anthony zdobył 37 punktów (14-24 FG, 7-12 3pt).
  • Parsons i Anthony stoczyli niesamowity pojedynek w pierwszej kwarcie, gdy każdy z nich miał po 18 punktów (Parsons 8-8 FG, Melo 4-5 3pt). Ostatni raz dwóch graczy zdobyło w pierwszej kwarcie po 18 punktów w 2005 roku (Anthony, Joe Johnson).
  • Po pierwszej połowie obaj gracze mieli razem 50 punktów (20-26 FG).
  • NYK oddali 39 rzutów za trzy – jeszcze nikt nigdy nie miał tylu prób za trzy w meczu z Rockets.
  • Jeremy Lin w pierwszym meczu przeciwko Knicks od momentu opuszczenia NY miał 13 punktów i 7 asyst.
  • Knicks przegrali osiem ostatnich meczów w Toyota Center średnią różnicą 14 punktów. Tylko w jednym z nich polegli różnicą 9 punktów.
  • JR Smith trafił 1000. rzut wolny w karierze.
  • All-time: Knicks 69-61 Rockets

Golden State Warriors 91:102 Denver Nuggets

• Andre Iguodala zdobył 29 punktów (21 w drugiej połowie) – to jego rekord sezonu. Po raz pierwszy jako Nugget został najlepszym strzelcem meczu. W barwach 76ers dokonał tej sztuki aż 61-krotnie (Philly 40-21 w tych meczach).
  • Ty Lawson zdobył 18 punktów i rozdał 9 asyst. Stephen Curry zdobył tylko 6 punktów (2-5 FG, 4 faule).
  • Klay Thompson zaczął dobrze, w pierwszej połowie zdobył 16 punktów (4-5 3pt), ale po przerwie nie miał ani jednego.
  • Curry swoje pierwsze punkty zdobył tylko na 3:21 do końca. Gdyby nie zdobył żadnego punktu, byłby to jego pierwszy taki występ od grudnia 2009 (debiutancki sezon). W poprzednich trzech meczach Curry zdobył 78 punktów.
  • Rozgrywający Warriors trafił dziś 400. trójkę w karierze.
  • Lawson oddał dziś swój 2000. rzut.
  • JaVale McGee przekroczył granicę 2500 punktów.
  • David Lee zdobył 21 punktów i 10 zbiórek. Było to jego szóste DD z rzędu.
  • Nuggets wygrali trzeci mecz z rzędu.
  • Denver trafiło tylko 17 z 30 rzutów wolnych. Z 66,7% skuteczności są najgorszą drużyną w lidze pod tym względem. Na linii stracili już 100 punktów.
  • All-time: Warriors 66-86 Nuggets

Sacramento Kings 102:104 Utah Jazz

• Gordon Hayward (23 pkt) trafił na 4.5 sekundy do końca rzut, który dał Jazz trzecie zwycięstwo z rzędu. Kings okazję do rewanżu będą mieli.. już dziś – tym razem we własnej hali.
  • Utah odrobiło 13 punktów straty w czwartej kwarcie.
  • Bardzo dobrze spisali się rezerwowi gospodarzy – mam na myśli Haywarda, Derricka Favorsa (16 pkt, 14 zb) i Jamaala Tinsleya (12 ast, 6 zb).
  • Jazz wymusili aż 33 rzutów wolnych, trafiając 29 z nich. Kings „pomogli” im w powrocie do gry dzięki faulowaniu Utah w czwartej kwarcie (13-15 FT). W ostatniej odsłonie Królowie popełnili 9 przewinień.
  • Aaron Brooks zdobył 17 punktów. Trafił 7 z 9 rzutów.
  • Al Jefferson zdobył 15 ze swoich 19 oczek w drugiej połowie.
  • DeMarcus Cousins zdobył 14 punktów, z czego 10 w trzeciej kwarcie.
  • Królowie trafili 10 z 17 trójek oraz dokładnie połowę rzutów z gry. Jazz w obu kategoriach byli gorsi (3-15 3pt, 43% FG), ale dzięki rzutom wolnym wygrali.
  • Po trzech kwartach Sacramento miało 54,2% skuteczności z pola, ale ostatnich 12 minutach trafili 38,1% rzutów. Tylko Marcus Thornton miał w czwartej kwarcie więcej niż jedno trafienie.
  • Jazzmeni zdobyli aż 31 punktów z kontrataków.
  • Cousins potrzebuje jednej zbiórki, by osiągnąć granicę 1500, tak jak dziś Jamaal Tinsley.
  • Jason Thompson zebrał 800 piłek w ataku w karierze.
  • Paul Millsap po raz 200. w karierze wyszedł w pierwszej piątce.
  • Marvin Williams rozegrał 500. mecz w NBA.
  • All-time: Jazz 92-75 Kings

New Orleans Hornets 108:111 Phoenix Suns OT

• Ryan Anderson zdobył 34 punkty (career-high), trafiając aż 8 z 13 trójek (wyrównany rekord kariery). Został trzecim graczem w historii organizacji, który miał tyle trafień za trzy w jednym meczu (Stojakovic 2007, Wesley 2002).
  • Anderson aż 25 punktów zdobył w drugiej połowie oraz dogrywce.
  • Greivis Vasquez zdobył 25 punktów (10-13 FG, 7-7 w pierwszej połowie) i rozdał 14 asyst. Co ciekawe, jeszcze nikt w tym sezonie nie miał takiej linijki statystycznej. Vasquez został pierwszym Szerszeniem z 25/14 w erze post-CP3’owskiej.
  • Suns odrobili 19 punktów straty (największa przewaga NOH w tym sezonie) z trzeciej kwarty, ale pod koniec regulaminowego czasu gry stracili ośmiopunktową przewagę w ostatnich 1:37 czwartej kwarty.
  • W dogrywce jednak wielką trójkę trafił Markieff Morris, który zdobył w całym meczu 23 punkty (rekord kariery).
  • PJ Tucker miał 15 punktów (career-high) i 7 zbiórek, a Jermaine O’Neal – 13 i 11. Razem mieli +54. Marcin Gortat zdobył tylko 6 punktów (2-7 FG) i 5 zbiórek (-26).
  • Hornets popełnili 19 strat – 11 w pierwszej połowie.
  • Michael Beasley trafił tylko jeden z sześciu rzutów. Dzisiejszy mecz zakończył się dla niego na 7:50 do końca trzeciej kwarty, gdy został zastąpiony przez JO.
  • O’Neal po raz czwarty z rzędu zdobył min. 10 punktów. Ostatni raz taki streak miał w sezonie 2009/10.
  • Dzisiejszy come-back był czwartym dwucyfrowym dla Suns w tym sezonie. Słońca wygrały po raz pierwszy mecz, w którym przed czwartą kwartą przegrywały.
  • Goran Dragic zdobył 20 punktów (12 w drugiej połowie 3Q) i rozdał 8 asyst (w tym 1000. w karierze). Popełnił też stratę nr 500.
  • Hornets pozwolili rywalom na trafienie min. 10 trójek w szóstym spotkaniu z rzędu. To najdłuższa taka seria w historii NBA.
  • All-time: Hornets 27-37 Suns

Minnesota Timberwolves 95:103 Portland Trail Blazers

• Wesley Matthews i Damian Lillard zdobyli razem 58 punktów (23-37 FG, 9-14 3pt). Debiutant ustanowił swój rekord w punktach (28) i trafieniach z gry (11).
  • Wolves przegrali czwarty mecz z rzędu mimo 24 punktów i 13 zbiórek Kevina Love.
  • Love, Kirilenko i Pekovic trafili tylko 13 z 34 rzutów z gry, ale też 25 z 32 osobistych (Blazers 8-18). Poza tym Wilki wygrały zbiórkę 47-33 (17-6 w ataku). Siedem ofensywnych zbiórek miał Pekovic.
  • AK47 oddał dziś swój 6000. rzut z gry w karierze w NBA.
  • Blazers przystępowali do tego meczu jako najgorsza drużyna pod względem PPG i skuteczności z gry rywali. Dziś Wolves trafili tylko 41% rzutów, natomiast Portland – 53%.
  • Wilki zdobyły aż 33 punkty w pierwszej kwarcie, ale potem trafili tylko 35% rzutów.
  • PTB trafili aż 11 trójek. Wolves – tylko trzy na 18.
  • All-time: Wolves 26-65 Blazers