Batum: „Nie jestem już starym Nicolasem Batumem”

Nicolas Batum twierdzi, że jest kompletnie nowym zawodnikiem. Fakt – aktualny sezon jak dotychczas jest najlepszym w jego karierze. 

W porównaniu do poprzedniego sezonu (13.9 punktów, 1.4 asyst i 4.6 zbiórek na mecz) ten rok może być przełomowy (20.1 punktów, 3.2 asysty, 6 zbiórek średnio, jak na razie, w 11 meczach).

Batum podpisał w tym off-season nowy kontrakt z Blazers i zaczął od samego początku grać świetnie.

„Ludzie mówią: „Tak, gra dobrze, ale to tylko 11 meczy, niedługo zobaczymy starego Batuma” ale nie mają racji. Staram się ignorować takie komentarze, nie jestem już starym Nicolasem Batumem.”

Od początku sezonu Batum pobił już kilka swoich indywidualnych rekordów: w punktach (35 punktów, dwukrotnie), w przechwytach (6 vs. Houston), w blokach (5 vs. San Antonio) i w trafionych rzutach (13 vs. Houston). Batum klasyfikuje się na 11 miejscu w średniej ilości zdobytych punktów, jest siódmy w przechwytach, trzeci w trafionych „trójkach” (32) i czwarty w ilości minut spędzonych na boisku.

Pamiętajmy, to tylko 11 meczy, nie bądźcie zaskoczeni jak niedługo znowu padną jakieś rekordy Batuma.

Adam Wiśniewski

Fan NBA i Miami Heat od 2006 roku, kiedy to D-Wade (mój ulubiony zawodnik) zdobył pierwszy tytuł. Z niegrających już zawodników jestem wielkim fanem Iversona. Obecnie staram się z dnia na dzień polepszać swoją grę. Wciąż czeka na telefon od menadżera drużyny z NBA.

1 Odpowiedź

  1. kowi pisze:

    w końcu! Wiedziałem, że musi w końcu eksplodować Jego talent! Liczyłem na zeszły rok, ale co się odwlecze to nie uciecze. Ciężko mi wskazać równie perspektywicznego i wszechstronnego SFa zaraz po LBJ i KD. Może tylko Rudy Gay…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *